POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZAMĚSTNANCE

  • Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  • Široká škála limitů plnění
  • Sleva při online sjednání
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
odpovedenost
11 Zákazníků zde nyní srovnává

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu

Pojištění odpovědnosti zaměstnance - "pojištění na blbost"

Pojištění odpovědnosti zaměstnance, známé jako pojištění na blbost, je vhodné pro zaměstnance, kteří mohou svému zaměstnavateli při výkonu povolání způsobit škodu na majetku, na zdraví, či jakoukoli finanční škodu. Toto pojištění kryje všechny škody, které způsobíte svému zaměstnavateli při plnění svých pracovních povinností ať už nedopatřením, nebo porušením pracovních povinností.


Co se může stát?

Chybu občas udělá každý. Co všechno se může stát? Tak například natankujete do služebního vozu naftu místo benzínu, nabouráte služební auto, rozlijete kávu, která poničí klávesnici služebního počítače a tak dále. Pokud Vaším zaviněním dojde ke vzniku škody, je Váš zaměstnavatel oprávněn žádat po Vás náhradu, která se může vyšplhat až do výše 4,5 násobku Vašeho platu v případě neúmyslného zavinění. Díky "pojištění na blbost" se ale nemusíte finančních následků svých chyb, přehmatů a zaváhání bát. Všechny vzniklé škody za vás pojišťovna uhradí!

Příklady škod, které pojištění kryje:

  • zaměstnanec poškodí zařízení zaměstnavatele (např. notebook atd)
  • zaměstnanec neoznačí výkop na staveništi a způsobí třetí osobě škodu
  • při řízení poškodí zaměstnanec vozidlo zaměstnavatele

Pro koho je pojištění vhodné?

Vhodné zvláště pro zaměstnance, kterým jsou svěřeny odpovědné práce, které s sebou přináší i možné riziko škod. Pro ty, jež obsluhují, nebo jim jsou k práci svěřovány či zapůjčovány drahé přístroje. Ale hodit se může obecně VŠEM ZAMĚSTNANCŮM podle zákoníku práce, protože škodu může velmi snadno způsobit každý.

Výhody pojištění:

Text má všeobecný informační charakter. Jednotlivé pojistné smlouvy se řídí příslušnými pojistnými podmínkami konkrétního pojistitele.

Slovo odborníka

Jde o velmi praktické pojištění, které hradí události, jež se denně dějí a nepojištěným mohou způsobit velké komplikace. Díky tomuto pojištění se nemusíte ničeho obávat. Za pár korun na pojistném to stojí.

avatar Miren Memiševič Pojišťovací expert, ePojisteni.cz
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 363

Mluví se o nás