epojisteni logo

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZAMĚSTNANCE

Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli

Široká škála limitů plnění

Sleva při online sjednání

Kasička ve tvaru prasátka s mincemi

Pojištění odpovědnosti zaměstnance - "pojištění na blbost"

Pojištění odpovědnosti zaměstnance, známé jako pojištění na blbost, je vhodné pro zaměstnance, kteří mohou svému zaměstnavateli při výkonu povolání způsobit škodu na majetku, na zdraví, či jakoukoli finanční škodu. Toto pojištění kryje všechny škody, které způsobíte svému zaměstnavateli při plnění svých pracovních povinností ať už nedopatřením, nebo porušením pracovních povinností.


Co se může stát?

Chybu občas udělá každý. Co všechno se může stát? Tak například natankujete do služebního vozu naftu místo benzínu, nabouráte služební auto, rozlijete kávu, která poničí klávesnici služebního počítače a tak dále. Pokud Vaším zaviněním dojde ke vzniku škody, je Váš zaměstnavatel oprávněn žádat po Vás náhradu, která se může vyšplhat až do výše 4,5 násobku Vašeho platu v případě neúmyslného zavinění. Díky "pojištění na blbost" se ale nemusíte finančních následků svých chyb, přehmatů a zaváhání bát. Všechny vzniklé škody za vás pojišťovna uhradí!

Příklady škod, které pojištění kryje:

  • zaměstnanec poškodí zařízení zaměstnavatele (např. notebook atd)

  • zaměstnanec neoznačí výkop na staveništi a způsobí třetí osobě škodu

  • při řízení poškodí zaměstnanec vozidlo zaměstnavatele


Pro koho je pojištění vhodné?

Vhodné zvláště pro zaměstnance, kterým jsou svěřeny odpovědné práce, které s sebou přináší i možné riziko škod. Pro ty, jež obsluhují, nebo jim jsou k práci svěřovány či zapůjčovány drahé přístroje. Ale hodit se může obecně VŠEM ZAMĚSTNANCŮM podle zákoníku práce, protože škodu může velmi snadno způsobit každý.

Výhody pojištění:

Text má všeobecný informační charakter. Jednotlivé pojistné smlouvy se řídí příslušnými pojistnými podmínkami konkrétního pojistitele.


Slovo odborníka

Jde o velmi praktické pojištění, které hradí události, jež se denně dějí a nepojištěným mohou způsobit velké komplikace. Díky tomuto pojištění se nemusíte ničeho obávat. Za pár korun na pojistném to stojí.

Miren Memiševič-expert pojištění
Miren MemiševičPojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo