Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Pojištění odpovědnosti za újmu

"Pojištění odpovědnosti za újmu"

 •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
 •  Široká škála limitů plnění
 •  Při online sjednání sleva 10 %

Spočítat cenu

Pojištění odpovědnosti za újmu

Pod pojištěním odpovědnosti si lidé nejčastěji představí povinné ručení. Možností pojištění odpovědnosti je však mnohem více. Jednoduše řečeno, každá osoba i firma je odpovědná za škody, které svou činnosti způsobí třetím osobám na jejich zdraví, životě či majetku.

Dle minulého občanského zákoníku velmi často stačila ústí či písemná omluva. To však již neplatí a způsobené škody je nutné kompenzovat finanční. A výše odškodného může být velmi vysoká. A právě proto je vždy lepší mít sjednané pojištění odpovědnosti za újmu, které Vás ochrání před finančními důsledky takových škod.


Spočítat cenuHlavní typy pojištění odpovědnosti

U všech typů pojištění odpovědnosti se pojištění vztahuje na škody způsobené:

 •  na zdraví a životě
 •  na majetku
 •  finanční škody (např. ušlý zisk)
 • Podnikatelé i společnosti mívají sjednané pojištění odpovědnosti tak, aby odpovídalo jejich činnosti. Horší je to však s běžnými občany, kteří obvyklé pojištění odpovědnosti považují za zbytečné. Přitom stačí vytopit souseda, Vaše dítě může rozbít cizí okno či Váš pes vběhne pod kola cyklisty a škoda je na světě. Další škody také často vznikají při provozování rekreačních sportů.

  Újma při tom může být značná a tomu také bude odpovídat výše odškodného, kterou určí soud. V případě, že má viník sjednané pojištění odpovědnosti za újmu z občanského života, uhradí za něj škodu pojišťovna až do výše sjednaného pojistného limitu.

  Chcete-li se pojištění odpovědnosti za újmu dozvědět více, navštivte stránky ePojištění.cz, kde se o pojištění nejen dozvíte, ale také si můžete nabídky porovnat a pojištění uzavřít online.  Spočítat cenu

  Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

  Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

  Cestovní pojištění po Evropě
  za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

  Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »  Mobilní web / Klasický web