Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

"Pojištění odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Spočítat cenu

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Každý zaměstnanec je odpovědný za škody, které svou činností může způsobit při výkonu povolání. Zaměstnavatel má dle zákona právo požadovat po zaměstnanci náhradu škody až do výše 4,5 násobku průměrného měsíčního platu zaměstnance. Pro všechny zaměstnance je určeno pojištění odpovědnosti z výkonu povolání, které jej uchrání před finančními důsledky těchto škod.

Pro pojištění odpovědnosti je známé také označení “pojištění na blbost” a sjednat si jej mohou všichni zaměstnanci, kteří mají uzavřenou pracovní smůlu. Na době pracovního závazku nezáleží, ale některé pojišťovny mají problém se zkrácenými úvazky. Veškeré podmínky pojištění jsou popsány ve smluvních podmínkách.

Na co se vztahuje?

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolení se vztahuje na škody:

Pojištění je možné rozšířit například o připojištění škod způsobených v souvislosti s řízením motorových vozidel či o připojištění ztráty svěřených předmětů.

Pozor na výluky z pojištění

Žádné pojištění se neobejde bez výluk, tedy bez seznamu škod, které pojišťovna neuhradí. Mezi nejčastěji uváděné výluky z pojištění odpovědnosti při výkonu povolání patří:

Typickými příklady škody při výkonu z povolání je například poškození či ztráta svěřeného mobilního telefonu nebo notebooku. Finanční škodu může také způsobit zaměstnanec, který naloží pro zákazníka jiné zboží. Zaměstnavatel má právo požadovat úhradu nákladů vynaložených na uskutečnění marné cesty s chybným zbožím a poté se správným zbožím.

Porovnání pojištění odpovědnosti z výkonu povolení

Pojištění odpovědnosti nabízí každá pojišťovna. Jejich produkty se však mohou lišit ve více kritériích, než je pouze pojistné. Na stránkách ePojištění.cz si snadno porovnáte více produktů a zjistíte, který z nich Vám bude vyhovovat nejvíce.Spočítat cenu

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web