Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Začněte zde

Pojištění odpovědnosti pro lékaře

"Pojištění na odpovědnosti"

  •  Kryje veškeré škody, které způsobíte zaměstnavateli
  •  Široká škála limitů plnění
  •  Při online sjednání sleva 10 %

Spočítat cenu

Pojištění odpovědnosti pro lékaře

Lékaři a vůbec všechen zdravotnický personál jsou velmi ceněnými profesionálními činnostmi, které vyžaduje odpovídající vzdělání a vysokou míru profesionality. Za svou činnost nesou lékaři skutečně vysokou zodpovědnost. Jakékoliv špatné rozhodnutí může mít za následek nevratné škody na zdraví i životě člověka. Lékaři proto musí mít sjednané pojištění profesní odpovědnosti, z něhož jsou hrazeny škody, které mohou svou činností způsobit na zdraví či majetku pacientů a klientů.

Spočítat cenuNa prvním místě je pacient

Zákon ukládá povinnost sjednání pojištění profesní odpovědnosti prostřednictvím právního předpisu, kterým je ust. § 45 odst. 2 písm. n zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování. Hlavním důvodem je ochrana všech osob, které by mohli být činností lékaře či zdravotnického personálu poškozeny, a zároveň by hrozilo, že lékař nebude moci poškozené odškodnit v plné míře.

Pojištění profesní odpovědnosti pro lékaře se vztahuje na škody:

Dle nabídky jednotlivých pojišťoven se může pojištění profesní odpovědnosti pro lékaře vztahovat také na škody (poškození či zničení), které vznikly na osobních věcech pacienta. Může se přitom jednat o věci odložené v čekárně a podobně.

Některé pojišťovny také nabízí připojištění vybavení ordinace a přerušení provozu (např. z důvodu nemoci či úředního zákazu). Lékaři si také mohou vybrat mezi různými limity pojistných limitů.Spočítat cenu

Vyzkoušejte také porovnání dalších produktů v naší nabídce:

Havarijní pojištění All Risk od 2 153 Kč. Ušetříte s námi. Vybrat Více informací »

Cestovní pojištění po Evropě
za 1 Kč denně. Vybrat Více informací »

Povinné ručení na míru s úsporou až 9 000 Kč ročně! Vybrat Více informací »Mobilní web / Klasický web