Penzijní společnost Komerční banky

Mezi důležité penzijní společnosti v ČR patří i ten Komerční banky. Počtem klientů a hlavně pak výší spravovaného majetku se řadí mezi největší penzijní společnosti v ČR.

Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50%
2 Zákazníků zde nyní srovnává
  • Počet klientů PS Komerční banky je zhruba 500 000. Těmto klientům spravuje PS KB téměř 30 miliard korun.
  • Průměrné zhodnocení od roku 1995 do roku 2010 činí zhruba 4,8 % ročně, což je výsledek průměrný.
  • Zaměření investic společnosti je velmi konzervativní. 94 % procent prostředků je investováno do dluhopisů (celých 78 % do českých státních dluhopisů). Společnost tedy patří mezi ty nejkonzervativnější v ČR a orientuje se na jisté zhodnocení nad mírou inflace.

Sphere karta

Pro potenciální klienty penzijní společnosti KB může být důležité i to, že k penzijnímu připojištění mohou získat i věrnostní sphere kartu, která umožňuje nakupování s výraznou slevou na 9000 místech v  České republice. Sphere karta vám ušetří 5-30 % z každého nákupu na těchto obchodních místech.

Zvýhodněné wellness/ozdravné pobyty

Účastníci penzijního připojištění KB si mohou také vybrat ze široké nabídky rekreačních pobytů, samozřejmě za zvýhodněnou cenu. PS KB tak svým klientům pomáhá v zajištění dostatečných finančních prostředků i fyzických sil pro spokojené stáří.

Daňové optimum

Komerční banka, respektive její penzijní společnost, poskytuje službu Daňové optimum, která klientům pomáhá získat maximální daňové slevy, na které mají při splnění podmínek nárok. PS automaticky upozorní klienta, který nezaplatil na příspěvcích za rok alespoň 18 000 Kč - právě to je totiž hranice, která zaručuje maximální slevu na dani z příjmu, která činí 1 800 Kč ročně. Příspěvek pak můžete i jednorázově doplatit a slevu na dani získat.

Výhodnější
spoření

Mluví se o nás