epojisteni logo

Penzijní společnost České spořitelny, a.s.

Největší česká banka poskytuje služby penzijního fondu už velmi dlouho. Jedná se o největší penzijní společnost v České republice, který se může pyšnit téměř milionem klientů.

Česká pojišťovna logo

Penzijní společnost České spořitelny

  • Penzijní společnost dosáhla od roku 1995 do roku 2010 průměrného zhodnocení pouhá 4 %, jedná se o jeden z nejnižších výsledků na trhu. Elitní skupina penzijních společností může za stejné období nabídnout průměrné roční zhodnocení mezi 5,2 a 5,5 %. V horizontu pěti minulých let je na tom však už tato společnost o poznání lépe a patří mu třetí příčka mezi deseti PS v ČR.

  • PS České spořitelny spravuje svým klientům majetek v hodnotě přes 35 miliard korun a každý pátý účastník penzijního připojištění v ČR využívá právě PS České spořitelny.

  • PS ČS má na naše poměry nezvyklé rozložení portfolia investic - pouze 66 % je vloženo do dluhopisů a téměř 10 % je investováno do akcií.

Chytrá karta

Stále oblíbenějším bonusem je navázání penzijního připojištění na kreditní kartu. Tuto možnost nabízí i Česká spořitelna - za každý tisíc korun zaplacený Chytrou kartou dostanou účastníci na účet svého penzijního připojištění 10 Kč. V modelovém příkladu s poměrně skromnou útratou 89 000 Kč ročně (jídlo+pohonné hmoty+televizor) si klienti ročně přilepší o 890Kč. Pozor, jednotlivé platby se nesčítají, proto není karta vhodná pro časté menší nákupy.

OPTIMUM a MAXIMUM

Česká spořitelna nabízí hned dvě služby, které mají klientům pomoci v získání maximálních státních bonusů. OPTIMUM se soustředí na státní příspěvky a klienty, kteří mají sjednanou nižší měsíční úložku, než 500 Kč. Právě tato částka znamená maximální státní příspěvek ve výši 150 Kč měsíčně. Pokud tedy platíme méně, i od státu dostaneme méně. Díky službě OPTIMUM jsou naše finance, vložené do penzijního připojištění nad rámec dohodnutého měsíčního příspěvku, automaticky použity na získání co nejvyššího státního příspěvku - pokud OPTIMUM nemáme, tak jsou tyto další platby evidovány pouze jako přeplatek, který bude využit na zaplacení dalších měsíčních příspěvků a nikdy nedojde k zvýšení státního příspěvku.

Služba MAXIMUM funguje obdobně, ale cílem je dosažení maximální slevy na dani, která činí 1 800 Kč ročně při ročním příspěvku účastníka alespoň 18 000 Kč (1500 Kč měsíčně).

Česká spořitelna - penzijní společnost, a.s.

Napište nám

info@cs-ps.cz

Zavolejte nám

+420 800 207 207

Adresa

P.O. Box 30 140 21 Praha 4

Webová stránka

www.pfcs.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo