Přečtěte si, jaké jsou rozdíly mezi nebankovní a bankovní hypotékou. Řekneme vám, jaké má nebankovní hypotéka hlavní nevýhody a na co si dát pozor. Nebankovní hypotéka online | ePojisteni.cz

Nebankovní hypotéka

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.
  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.
  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.
Výsledek
do 2 minut
sleva
až 50 %
2 Zákazníků zde nyní srovnává

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na míru!

Hypotéky můžeme dělit dle různých kritérií. Základním a halvním dělením je dle poskytovatele. Poskytovateli hypoték může být nejen banka, ale také nebankovní finanční společnost. Jaké jsou mezi bankovními a nebankovními hypotékami rozdíly? A jsou vůbec nějaké?

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Online nebankovní hypotéka

Banka je finanční institut, který spadá pod kontrolu České národní banky. Činnost banky tedy musí splňovat řadu pravidel a podmínek. To platí také pro poskytování hypoték. Díky důkladnému dohledu jsou však bankovní hypotéky a všechny bankovní produkty výhodnější, co se týče výše úrokové sazby, RPSN či dalších poplatků. Podmínky pro získání hypotéky jsou však přísnější a žadatel musí být především dostatečně bonitní. To znamená, že musí mít dostatečně vysoký příjem.

Naproti tomu jsou nebankovní hypotéky přístupnější širšímu okruhu zájemců. Nebankovní hypotéky mohou být i pro lidi, kteří nechtějí dokládat svůj příjem či mají negativní záznam v registru. Nebankovní hypotéky lze navíc snáze vyřídit, protože administrativa je výrazně nižší. Mezi hlavní nevýhody nebankovních hypoték patří vyšší úroková sazba, poplatky a sankční pokuty. Zároveň upozorňujeme, že v těchto případech můžete narazit na podvodné společnosti. Proto důrazně doporučujeme přečíst před samotným podpisem smlouvy všechny podmínky hypotéky.

Mám
zájem

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Mluví se o nás