epojisteni logo

Nebankovní hypotéka

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.

  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.

  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na míru!

Hypotéky můžeme dělit dle různých kritérií. Základním a halvním dělením je dle poskytovatele. Poskytovateli hypoték může být nejen banka, ale také nebankovní finanční společnost. Jaké jsou mezi bankovními a nebankovními hypotékami rozdíly? A jsou vůbec nějaké?

Online nebankovní hypotéka

Banka je finanční institut, který spadá pod kontrolu České národní banky. Činnost banky tedy musí splňovat řadu pravidel a podmínek. To platí také pro poskytování hypoték. Díky důkladnému dohledu jsou však bankovní hypotéky a všechny bankovní produkty výhodnější, co se týče výše úrokové sazby, RPSN či dalších poplatků. Podmínky pro získání hypotéky jsou však přísnější a žadatel musí být především dostatečně bonitní. To znamená, že musí mít dostatečně vysoký příjem.

Naproti tomu jsou nebankovní hypotéky přístupnější širšímu okruhu zájemců. Nebankovní hypotéky mohou být i pro lidi, kteří nechtějí dokládat svůj příjem či mají negativní záznam v registru. Nebankovní hypotéky lze navíc snáze vyřídit, protože administrativa je výrazně nižší. Mezi hlavní nevýhody nebankovních hypoték patří vyšší úroková sazba, poplatky a sankční pokuty. Zároveň upozorňujeme, že v těchto případech můžete narazit na podvodné společnosti. Proto důrazně doporučujeme přečíst před samotným podpisem smlouvy všechny podmínky hypotéky.

Rychlý a jednoduchý proces

Uvažujete o hypotéce?

Poradíme vám, jak vybrat nejvýhodnější nabídku. Navíc za vás vyřešíme papírování i komunikaci s bankou.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo