epojisteni logo

Investiční životní pojištění

  • Chraňte své blízké před finančním dopadem Vaší smrti

  • Vybereme Vám pojištění z široké nabídky pojišťoven

  • Nabízíme též životní pojištění pro zaměstnance

Jistě jste slyšeli o životním pojištění, někteří jej možná máte dokonce uzavřené. Životní pojištění chrání pojištěné, respektive jejich blízké, před finančními důsledky životních tragédií, jako je smrt či trvalá invalidita. Investiční životní pojištění patří mezi tzv. rezervotvorná pojištění a jednoduše řečeno se jedná o kombinaci pojistné ochrany s možnosti získání zajímavého zhodnocení vložených investic.

Proč zvolit investiční životní pojištění?

Tento typ životního pojištění je určený pro ty, kteří se nebojí rizika a chtějí vydělávat. Pojišťovny zákazníkům nabídnou několik investičních fondů, které se liší mírou zhodnocení a podstupovaným rizikem. Je logické, že čím víc zákazník riskuje, tím více může vydělat. Ale také prodělat. Zákazník si musí uvědomit, že investiční riziko zcela leží na jeho bedrech, a je tedy pouze na něm, jak rizikovou investiční strategii zvolí.

Zákazník se rovněž rozhoduje o poměru mezi finančními prostředky určeným pro pojistnou ochranu a za účelem investování. Tento poměr má zpravidla zákazník právo měnit v průběhu pojištění stejně jako rozložení investovaných prostředků mezi zvolené investiční fondy.

Část pojistného je tedy použitá na pojistnou ochranu včetně poplatků pojišťovně a část je použitá k investování. V případě úmrtí klienta je vyplacená celá pojistná částka a aktuální hodnota individuálního účtu zvlášť či najednou.

Proč zvolit investiční životní pojištění?

Mezi hlavní výhody patří variabilita investičního životního pojištění. Zákazník má právo zvolit si a v průběhu pojištění měnit investiční strategie. Stejně tak se může rozhodovat o poměru jednotlivých částek a může upravovat rozsah a nastavení pojištění. V době pojištění má rovněž právo vkládat i čerpat vložené prostředky. Zaplacené pojistné lze navíc odečíst z daní.

Za méně pozitivní už je možné pokládat fakt, že výše zhodnocení ani částka při dožití není nijak garantována. Aby se investiční životní pojištění vyplatilo, měla by jeho doba trvat alespoň 10 let, spíše déle. Kratší doba může negativně ovlivnit celkovou výši zhodnocení.

Slovo odborníka

Pokud uzavíráte s někým smlouvu na tak dlouhou dobu, jako je tomu v případě životního pojištění, je nutné poradit se s profesionály. Jakožto nezávislí odborníci Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám dobře se rozhodnout.

Miren Memiševič-expert pojištění
Miren MemišovičPojišťovací expert, ePojisteni.cz

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo