epojisteni logo

Hypotéka pro cizince

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.

  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.

  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na míru

Stále více cizinců pracuje v ČR a žije zde plnohodnotný život. Mnozí z nich by si proto rádi také koupili vlastní bydlení. Jaké jsou vůbec jejich možnosti? Může si v ČR koupit byt či dům například Slovák či Němec? Ještě před několika lety neměli cizinci bez trvalého pobytu v ČR šanci získat jakoukoliv hypotéku. Samozřejmě i nyní, kdy se situace zlepšila, mají největší šanci na získání hypotéky cizinci s trvalým pobytem a slušným příjmem v ČR. Podmínky u hypoték pro cizince jsou však i nadále velmi přísné.

Žádný zákon nijak nedefinuje pravidla a podmínky hypoték pro cizince, a tak záleží pouze na bankách, jaké podmínky si stanoví. To je také důvod, proč jsou nabídky od různých bank velmi odlišné. Podmínky pro žadatele se také liší podle země jejich původu. Nejlépe jsou na tom země Evropské unie a USA. Často bývají také zvýhodňováni Slováci, kteří mají k naší zemi díky společné minulosti velmi blízko. Nejméně šancí mají lidé ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Mohou Slováci získat hypotéku?

Dalším podstatným kritériem jsou samozřejmě příjmy, které by měly pocházet z ČR. Ti, kteří svůj příjem nemohou doložit, nemají šanci hypotéku získat. Žádosti cizinců o hypotéky jsou také podrobeny většímu zkoumání a banky je daleko více hlídají. Stránky Srovnejto.cz vám pomohou najít nejvýhodnější hypotéku.

Rychlý a jednoduchý proces

Uvažujete o hypotéce?

Poradíme vám, jak vybrat nejvýhodnější nabídku. Navíc za vás vyřešíme papírování i komunikaci s bankou.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo