epojisteni logo

Hypotéka na pozemek

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.

  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.

  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na míru

Hypotéka je speciální typ úvěru, který je určený pro financování nemovitosti. Financováním se však nemyslí pouze koupě nemovitosti. Využití hypotéky je totiž mnohem širší. Hypotéku je možné využít například ke koupi stavebního pozemku. Není třeba vlastnit žádnou jinou nemovitost, protože k zajištění je možné využít právě kupovaný pozemek stejně, jako je tomu v případě koupě bytu či domu. Konkrétně je možné využít hypotéku na koupi pozemku za účelem stavby nemovitosti určené k bydlení, vypořádání majetkových poměru spojených se stavebním pozemku, kombinace výše uvedených možností.

Nejjednodušším a také nejlevnějším způsobem je financování stavebního pozemku prostřednictvím hypotéky a vlastních úspor. V takovém případě vlastní úspory z části pokryjí koupi stavebního pozemku. Pokud však klient vlastní prostředky nemá a žádá o 100% hypotéku, pak mu banka poskytne s největší pravděpodobností tzv. předhypoteční úvěr. Hypotéku pak banka klientovi poskytne ve chvíli, kdy je zbudována základová deska a obvodové stěny nové nemovitosti. Teprve v tuto chvíli je možné nemovitost zapsat do katastru nemovitostí a použít ji k zajištění klasické hypotéky.

Hypotéka ke koupi pozemku

S výběrem výhodné hypotéky vám pomohou také naše stránky, na kterých najdete online kalkulačku. Zde si můžete porovnat více nabídek od různých hypotečních společností, jejichž parametry si porovnáte v klidu svého domova, aniž byste byli pod tlakem některé ze společností. Mnohem snáze si tak vyberete hypotéku přesně dle vlastních představ a možností.

Rychlý a jednoduchý proces

Uvažujete o hypotéce?

Poradíme vám, jak vybrat nejvýhodnější nabídku. Navíc za vás vyřešíme papírování i komunikaci s bankou.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo