epojisteni logo

Hypotéka na družstevní byt

  • Bezplatné porovnání hypotečních produktů.

  • O vybranou hypotéku můžete zažádat jednoduše ONLINE.

  • Rychlá a bezpečná komunikace s hypotečním specialistou.

Kasička ve tvaru prasátka s mincemi

Najdeme vám nejvýhodnější hypotéku na družstevní byt

Oblíbeným typem vlastnictví bytu v ČR je družstevní byt. V případě, že si chcete koupit právě družstevní byt, pravděpodobně narazíte na zásadní problém. U družstevního bytu si totiž nekupujete samotný byt, ale podíl na celé nemovitosti. To znamená, že vám banka neposkytne hypotéku, protože není možné ručit konkrétní kupovanou nemovitostí. Lze tuto situaci vyřešit jiným způsobem?

Nemovitost neboli v tomto případě podíl na nemovitosti je možné samozřejmě uhradit z vlastních zdrojů. Pokud je však nemáte a vaší jedinou možností je hypotéka, pak je možné družstevní byt koupit na tzv. předhypoteční úvěr. Družstevní byt však musí být naprosto bez závazků. To znamená, že na bytě nesmí váznout žádné dluhy, neuhrazené nájmy, zástava, exekuce a v ideální případě nesplacená anuita.

Rychlý a jednoduchý proces

Uvažujete o hypotéce?

Poradíme vám, jak vybrat nejvýhodnější nabídku. Navíc za vás vyřešíme papírování i komunikaci s bankou.


Jak na financování družstevního bytu?

Předhypoteční úvěr je v podstatě klasický spotřebitelský úvěr, který vám banka poskytne na koupi družstevního bytu. Má to však háček. Předhypoteční úvěr banky poskytují pouze v případě, že k převodu do osobního vlastnictví dojde většinou maximálně do dvanácti měsíců. Poté je možné získat klasický hypoteční úvěr, který vám banka připraví již v době koupě.

(Zajistíme pro vás na našem webu Srovnejto.cz)

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo