Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Cena elektřiny za kwh

Cena elektřiny za kwh

  •  Porovnání desítek různých dodavatelů
  •  Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  •  Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za Vás

Pokračovat

Cena elektřiny se uvádí ve watthodinách (Wh), přičemž jedná watthodina odpovídá práci konané po dobu jedné hodiny a o výkonu jednoho wattu. Běžněji se však používá jednotka kilowatthodina (kWh), megawatthodiny (MWh) či gigawatthodina (GWh). Co se týče spotřeby elektrické energie, nejčastěji se využívá kilowatthodina.

Mám zájemSpotřeba elektřiny v domácnosti

Každá domácnost, která odebírá elektřinu, má vlastní elektroměr, který měří spotřebu elektřiny. Elektroměr měří spotřebu právě v kilowatthodinách a ve stejných jednotkách jsou rovněž uváděny ceny za elektřinu od dodavatelských společností. V případě velkých odběratelů, jejichž odběr je výrazně vyšší, je používán jednotka megawatthodina (MWh). Jejich vyúčtování vypadá také jinak.

Cena elektřiny za kWh se liší také dle jednotlivých dodavatelů. Aktuálně se průměrná cena za 1 kWh pro českou domácnosti pohybuje přibližně kolem 4,5 korun. Přesnou cenu je možné zjistit z jejich konkrétní nabídky nebo prostřednictvím online kalkulačky. Na základě porovnání velmi snadno zjistíte, jakou cenu Vám jednotliví dodavatelé mohou nabídnout.
Zažádat o bezplatné a nezávazné informace 

Mám zájem


Mobilní web / Klasický web