Cena elektřiny za kwh

  • Porovnání desítek různých dodavatelů
  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma
  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás
Výsledek
do 1 minuty
ušetříte
až 3 355 Kč ročně
10 Zákazníků zde nyní srovnává

Cena elektřiny se uvádí ve watthodinách (Wh), přičemž jedná watthodina odpovídá práci konané po dobu jedné hodiny a o výkonu jednoho wattu. Běžněji se však používá jednotka kilowatthodina (kWh), megawatthodiny (MWh) či gigawatthodina (GWh). Co se týče spotřeby elektrické energie, nejčastěji se využívá kilowatthodina.

Chci výhodnější elektřinu

Spotřeba elektřiny v domácnosti

Každá domácnost, která odebírá elektřinu, má vlastní elektroměr, který měří spotřebu elektřiny. Elektroměr měří spotřebu právě v kilowatthodinách a ve stejných jednotkách jsou rovněž uváděny ceny za elektřinu od dodavatelských společností. V případě velkých odběratelů, jejichž odběr je výrazně vyšší, je používán jednotka megawatthodina (MWh). Jejich vyúčtování vypadá také jinak.

Cena elektřiny za kWh se liší také dle jednotlivých dodavatelů. Aktuálně se průměrná cena za 1 kWh pro českou domácnosti pohybuje přibližně kolem 4,5 korun. Přesnou cenu je možné zjistit z jejich konkrétní nabídky nebo prostřednictvím online kalkulačky. Na základě porovnání velmi snadno zjistíte, jakou cenu vám jednotliví dodavatelé mohou nabídnout.

Chci výhodnější elektřinu

Mluví se o nás