epojisteni logo

Cena elektřiny za kwh

  • Porovnání desítek různých dodavatelů

  • Vše velmi jednoduše, online a zdarma

  • Přechod k výhodnějšímu dodavateli zařídíme za vás

Kasička ve tvaru prasátka s mincemi

Cena elektřiny se uvádí ve watthodinách (Wh), přičemž jedná watthodina odpovídá práci konané po dobu jedné hodiny a o výkonu jednoho wattu. Běžněji se však používá jednotka kilowatthodina (kWh), megawatthodiny (MWh) či gigawatthodina (GWh). Co se týče spotřeby elektrické energie, nejčastěji se využívá kilowatthodina.

Chci výhodnější elektřinu

Kolik zaplatíte za elektřinu?

Srovnejte si ceny elektřiny u dodavatelů v naší kalkulačce. S výběrem a sjednáním nejvýhodnější nabídky vám rádi pomůžeme.

Spotřeba elektřiny v domácnosti

Každá domácnost, která odebírá elektřinu, má vlastní elektroměr, který měří spotřebu elektřiny. Elektroměr měří spotřebu právě v kilowatthodinách a ve stejných jednotkách jsou rovněž uváděny ceny za elektřinu od dodavatelských společností. V případě velkých odběratelů, jejichž odběr je výrazně vyšší, je používán jednotka megawatthodina (MWh). Jejich vyúčtování vypadá také jinak.


Cena elektřiny za kWh se liší také dle jednotlivých dodavatelů. Aktuálně se průměrná cena za 1 kWh pro českou domácnosti pohybuje přibližně kolem 4,5 korun. Přesnou cenu je možné zjistit z jejich konkrétní nabídky nebo prostřednictvím online kalkulačky. Na základě porovnání velmi snadno zjistíte, jakou cenu vám jednotliví dodavatelé mohou nabídnout.

Nabídka na míru

Ušetřete změnou dodavatele energií

Nespoléhejte na staré nevýhodné smlouvy a ušetřete změnou dodavatele. Pošlete nám svou fakturu a my pro vás připravíme nabídku na míru vašim potřebám.


Případné papírování spojené se změnou dodavatele vyřešíme za vás.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo