Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Povinné ručení Wolkswagen
Volkswagen a jeho historie

V roce 1937 byla založená nejslavnější německá automobilka, jejímž hlavním cílem byla výroba automobilů, dostupných co nejširší veřejnosti. Vymyšlením konstrukce takového automobilu byl pověřen Ferdinand Porsche. O rok později je automobilka známá již pod názvem Volkswagenwerk GmbH.


Spočítat povinné ručení

Výroba prvních automobilů byla přerušena příchodem druhé světové války, během které se společnosti zaměřila pouze na zbrojní výrobu. Výroba automobilů byla obnovena ihned po jejím skončení v roce 1945, tentokrát ale pod britským vedením.

V roce 1950 přichází automobilka s modelem Wolkswagen Transporter, který se vyrábí dodnes a stále patří k nejoblíbenějším automobilům. 50. léta jsou rovněž dobou expanze do zahraničí včetně trhů v Austrálii či Asii.

Již v 60. letech Volkswagen postupně zahajuje rozrůstání společnosti. V roce 1965 se spojil s automobilku Auto Union GmbH. V 90. letech se do koncernu připojuje česká Škoda Auto. Kromě Škody patří do koncernu Volkswagen Group také značky Wolkswagen, Bentley, Bugatti, Lamborghini, MAN, Scania a Seat.


Jak vybrat povinné ručení pro Volkswagen

Jste-li vlastníkem vozidla Volkswagen, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Wolkswagen.


Spočítat povinné ručení


Mobilní web / Klasický web