Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Tatra
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Tatra?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Tatra, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

O firmě Tatra


V roce 1850 založil Ingác Šustala společnost Tatra, která se zpočátku zabývala výrobou kočárů a bryček. Společnost se začala rychle rozrůstat a ke svému portfoliu přidala také výrobu železničních vagonů. První automobil značky Tatra vyšel z dílny již v roce 1897 a šlo o vůbec první osobní automobil ve střední Evropě. Jednalo se slavný model Prasident.

Tatra za dobu své existence několikrát změnila své jméno. V roce 1890 byla přejmenována na Nesslesdorfer Wagenbau-Fabriks-Gesselschaft a v meziválečném období Ringhoffer-Tatra. Stále však vyráběla osobní a nákladní vozy, železniční vagony a letadla. Po roce 1948 se Tatra začala specializovat na výrobu nákladních automobilů a také luxusních limuzín pro “politicky” důležité osobnosti.

Po revoluci v roce 1989 dochází k postupnému úpadku firmy. Naštěstí se Tatře podařilo krizi překonat díky velké armádní zakázce. Nyní Tatra vyrábí těžké terénní nákladní automobily a stala se součástí americké společnosti Terex Corporation, která vlastnila 80 % podíl ve společnosti. V roce 2006 se Tatra vrátila českým vlastníkům poté, co ji odkoupila společnost Blue River. Tatra se i nadále rozšiřuje a úspěšně expanduje i na zahraniční trhy, zejména pak ve střední a jihovýchodní Evropě.Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web