Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Cestovní pojištění do zahraničí


Volba cestovního pojištění se neodvíjí pouze od typu aktivity (služební cesta, turistika, sportovní dovolená, provozování extrémních sportů), ale také dle země, kam plánujete vyrazit.

Evropa

V zemích Evropské Unie, EHP, Švýcarsku a smluvních zemí (Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, Turecko a Makedonie) by Vám měla být poskytnuta zdravotní péče pouze na základě Evropského zdravotního průkazu a tzv. evropského formuláře, který je nutný v Turecku, Srbsku a Černé Hoře.

Skutečnost je však taková, že sice máte nárok na neodkladnou zdravotní péči, ale jsou zde jistá omezení. Za prvé je možné ji uplatnit pouze ve veřejných (tedy ne vždy zcela odpovídajících) zařízení a navíc zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění se tak jednoznačně vyplatí i v těchto zemích.

Ostatní země

Pojišťovny dále nabízí cestovní pojištění obvykle ve dvou variantách dle oblastí - Evropa a celý svět. Pojištění, které se vztahuje na celý svět je logicky o něco dražší, protože se vztahuje také na země, kde našinci hrozí také různé choroby a nemoci.

Pozor však na smluvní podmínky. Pojistné plnění je vypláceno v souladu s nimi a klient musí splnit všechny podmínky (např. očkování povinné pro danou zemi). V opačném případě nemusí být pojistné plnění vůbec vyplaceno.

Vyberte si cestovní pojištění podle kategorie:Mobilní web / Klasický web