epojisteni logo

Unaveni po práci nakráčíte ke svému autu, zasunete klíč do zámku jako obvykle, protože už vám nějaký pátek zrovna nefunguje centrální ovládání, a ejhle. Klíč se v zámku zasekl nebo rovnou ulomil a vy jste se tak dostali do nepříjemné patové situace. Pokud nejste zrovna automechanik s potřebným vybavením, bez odborné pomoci to nepůjde. Ideální je mít u povinného ručení nebo havarijního pojištění sjednané kvalitní asistenční služby. Odbornou pomoc vám obratem zajistí, doporučí a nakonec i zaplatí vaše pojišťovna.

Zaseklý a nebo ulomený klíč v zámku u auta

K problému se zaseklým klíčem v zámku může dojít u různých dveří, nejen u dveří na straně řidiče. Centrální odemykání může občas zazlobit a otevře pouze dveře u řidiče. Pokud máte zrovna v ruce velký nákup, stačí nedočkavě zasunout klíč do zámku, abyste otevřeli ostatní dveře, zejména ty do kufru, a problém je na světě. Dveře se sice otevřou všechny , ale klíč zůstane zaseklý v zámku.

Někdy stačí s klíčem opatrně párkrát zaviklat a on nakonec povolí. Než do zámku klíč opět strčíte, vyplatí se nechat zkontrolovat celou vložku u zámku v autoservisu, můžete tam být něco prasklého (např. pružinka na vložce). Při příštím zaseknutí už klíč nemusí jít vyndat vůbec nebo jej při neopatrném zacházení rovnou ulomíte.

Zaseklý a nebo ulomený klíč v zámku u dveří

Zaseklý nebo ulomený klíč v zámku u dveří aut je potřeba vyndat. Bez toho auto nenastartujete a nikam nepojedete. Oprava poškozeného zámku není pro zkušeného mechanika nijak složitá a zvládne ji za pár minut. Většinou stačí zámek vyndat, rozebrat a nahradit poškozenou část, která způsobila zaseknutí klíče v zámku u auta.

Ulomený klíč v zámku je zase potřeba vyndat a zkontrolovat celý zámek, zde nedošlo k jeho poškození. Lepší asistenční služby zahrnují výjezd a obvykle hradí opravu do určité částky. Dobré je mí pro takové případy schovaný náhradní druhý klíč.

Nepodceňujte havarijní pojištění

I ti nejlepší řidiči se někdy mohou dostat do potíží. Naštěstí havarijní pojištění vám pomůže s vyrovnáním škod i na vašem vozidle. Sjednejte si jej dříve, než bude pozdě. Pomůžeme vám s výběrem i sjednáním.

Mluví se o nás

Křišťálová lupa - logo
Nova - logo
Prima - logo
Web Top100 - logo
Zlatý měšec - logo
BestDrive - logo
SOS Dětské vesničky - logo