Stanice technické kontroly Vysoké Mýto

Stanice technické kontroly Vysoké Mýto

Každé auto, které se pohybuje na veřejných komunikacích, musí projít povinnou kontrolou technického stavu. Na ty se specializují stanice technické kontroly, zkráceně jen STK, které disponují příslušným oprávněním.

Kdy je třeba uskutečnit technickou kontrolu STK

STK v rámci povinné prohlídky prověřují technický stav každého vozidla staršího čtyři roky a to v pravidelném intervalu dva roky. Automobil obdrží nové osvědčení pouze, pokud splňuje všechny technické normy a kontrola neodhalí žádné závady, které by ohrožovaly bezpečný a plynulý silniční provoz. Datum platnosti kontroly je uvedeno jak na červené nálepce na zadní SPZ vozidla, tak i ve velkém technickém průkazu. Za neplatnou STK řidiči hrozí pokuta až 10 tisíc korun a trestné body.

Jak najít STK ve městě Vysoké Mýto za nejlepší cenu

Důležitou informací jsou i ceny povinné kontroly. Ty si nastavuje každá stanice sama. Platí, že se běžné ceny pohybují okolo 1 000 Kč. Může to ale být i dvojnásobek. Nezapomeňte si proto ceny ve svém okolí ověřit. Seznam STK pro město Vysoké Mýto uvádíme níže.

NÁŠ TIP: Najděte si nejlevnější povinné ručení za pár minut. Neztrácejte čas prohlížením ceníků pojišťoven, porovnejte si povinné ručení zdarma a online zde na našich stránkách.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Vysoké Mýto:

1.Vysoké Mýto, AUTOTEST-STK Vysoké Mýto s.r.o., Vraclavská 523, 566 01, tel. 465 420 738

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Mluví se o nás