Stanice technické kontroly Strakonice

Stanice technické kontroly Strakonice

Motorové vozidlo bez platného osvědčení o technické způsobilosti nesmí vůbec do provozu. To získá na základě povinné technické kontroly, které se provádí v pravidelných intervalech na stanicích technické kontroly neboli STK.

Co je řádná a opakovaná STK

Povinnou technickou kontrolu musí osobní vozidlo absolvovat každý druhý rok. V rámci STK se zevrubně prohlíží celé auto a kontroluje se stav i funkce všech součástí i systémů. Pokud auto na první kontrole neobstojí, obdrží dočasné osvědčení na 30 dní, během kterých musí být zjištěné závady odstraněny. Poté se vlastník dostaví k opakované kontrole. Poplatek se platí za obě prohlídky, u opakované kontroly je nižší.

Kolik stojí a jak ušetřit na STK ve Strakonicích

Cena za STK se pohybuje kolem 1000 Kč, s přípravou 2000 Kč a více. Za reparát vlastník zaplatí dalších 100 až 300 Kč. Jedná se pouze o hrubé ceny. Každá stanice si určuje vlastní ceny. Porovnejte si ceny STK ve městě Strakonice a vyberte si nejvýhodnější nabídku.

NÁŠ TIP: Ušetřete i na povinném ručení. Využijte naši kalkulačku pojištění vozidel, srovnejte si ceny a z výsledného srovnání si zvolte nejlevnější POV.

Spočítat
ceny

Stanice technické kontroly Strakonice:

1.Strakonice, Stanice technické kontroly Strakonice spol. s r.o., Písecká 513, 386 01, tel. 383 322 228

2.Strakonice, JIHOPLAST, s.r.o., Pracejovice 63 - areál DMP, 386 01, tel. 383 322 227

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás