Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Pojištění auta proti živelným rizikům

Pojištění auta proti živelným rizikům

Tornádo, silné přívalové deště, ničivé bouřky. To vše se v poslední době objevuje v Čechách a na Moravě. Velké škody živly nedělají pouze na domovech, ale také poničí tisíce automobilů ročně. Počasí neovlivníte, můžete však zabránit finanční ztrátě dobrým pojištěním s odpovídajícím připojištěním.

Spočítat povinné ručení s připojištěním

Ať jste z jakéhokoliv koutu České republiky, je dobré mít pro všechny případy sjednané pojištění, které riziko živelných škod kryje. Běžné povinné ručení totiž nekryje škody způsobené vichřicí, krupobitím či velkou vodou. Pokud máte starší vůz a nechcete si platit drahé havarijní pojištění, stačí si k pojištění sjednat i připojištění živelných rizik.

Živelné pohromy, které mohou poškodit váš vůz, a které lze pojistit:
 

  • Požár, výbuch a jeho průvodní jevy
  • Úder blesku
  • Krupobití, vichřice
  • Povodeň nebo záplava
  • Pád stromu, stožáru nebo sloupu (např. sloup veřejného osvětlení) v důsledku živelné události
  • Sesuv půdy, sněhu, laviny či námrazy
  • Zřícení skal a zemin
 

Živelné pojištění vás chrání před finančními následky živelné události na vašem voze. Pokud máte pojištěný vůz, tak vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí sjednané pojistné plnění. To vám zaplatí opravu na vozu, kterou byste jinak museli platit z vlastní kapsy.

Spočítat
povinné ručení

Pojišťovna

Druh pojištění

Limit pojistného plnění

Cena připojištění

AXA/UNIQA Živelní připojištění 150 000 Kč 590 Kč
ČPP Živelní připojištění 50 000 Kč od 335 Kč
SLAVIA Živelní připojištění 50 000 - 150 000 Kč od 458 Kč

Cena připojištění je uvedená ke dni 29.6 2021.

Máte nový vůz?

Pokud jste vlastníkem nového vozu je lepší si místo připojištění sjednat havarijní pojištění, které kryje živelné pohromy již v základu pojištění. Zároveň máte v havarijním pojištění pokryté i odcizení vozidla, havárii, vandalismus i neoprávněné užití vozidla.

Sjednat havarijní pojištění
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Mluví se o nás