Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Pojišťovací agent

Pojišťovací agent

Kdo je pojišťovací agent

Pojišťovací agent může být fyzická či právnická osoba, která pracuje pouze pro pojišťovnu či pojišťovny, s nimiž má uzavřenou písemnou smlouvu o spolupráci (tzv. zprostředkovatelská smlouva). Tyto pojišťovny poté zastupuje a nabízí (prodává) jejich produkty a služby.

Odměna pojišťovacího agenta

Pojišťovací agent si finanční ohodnocení domlouvá s každou pojišťovnou zvlášť. Zpravidla se jedná o provizi v předem stanovené výši za každý úspěšně dokončený obchod, kterým je myšlen podpis pojistné smlouvy a uhrazení pojistného ze strany zákazníka.

Práva a povinnosti pojišťovacího agenta

Pojišťovací agent musí splňovat zákonné podmínky pro střední kvalifikační stupeň odborné způsobilosti, musí být důvěryhodný, nesmí mít záznam v trestním rejstříku a musí být zapsaný v registru pojišťovacích agentů a makléřů České národní banky. Pojišťovací agent je rovněž vázán vnitřními předpisy spolupracující pojišťovny, která zodpovídá za škody jím způsobené.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12