Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění do Moldavska

Cestovní pojištění Moldavsko

Moldavsko je poměrně malá vnitrozemská země, která se nachází ve východní Evropě a obklopují ji výrazně větší státy Rumunsko na východě a Ukrajina na západě. Nejedná se o příliš vyhledávanou turistickou destinaci, což je opravdu velká škoda, protože Moldavsko má rozhodně co nabídnout.

Cestujeme do Moldavska

Vzhledem k tomu, že Moldavsko nepatří zrovna ke známým lokalitám, málokdo vůbec tuší, o čem tahle úžasná východoevropská země vlastně. Moldavsko je především vinařská oblast, skoro by se dalo říci “vinařský ráj”. Podobně jako u nás na Moravě si zde vlastní víno pěstuje téměř každá domácnost. Udělejte si v kufru auta na zpáteční cestu dostatek místa, protože si určitě několik lahvinek budete chtít odvézt domů, ať už pro sebe nebo jako dárek pro své blízké.

Spočítat
cestovní pojištění

Na své si zde vedle milovníků dobrého vína přijdou také sportovci, zejména cyklisté, turisté a kajakáři, ale také milovníci adrenalinového sportu. Díky menší rozloze lze celé Moldavsko krásně projet křížem krážem/ na kole. Krajina je zde rozmanitá, jsou zde jak rovinky, tak i kopce. Kochat se tak budete vždy, ať už bude projíždět rozmanitou krajinou nebo malebnými vesničkami. Lidé jsou zde navíc velmi přátelští a ceny neskutečně příznivé.

Kajakáři se pravidelně potkávají na řece Dněstr, jejíž tok je lemován plážemi a ostrůvky. Využít lze i organizované plavby. Oblíbené jsou zde seskoky padákem a celoročně se zde konají nejrůznější kulturní akce, koncerty a hudební festivaly. Za návštěvu také stojí ohromné jeskynní komplexy, které jsou otevřené pro verejnost. Nutná je však kvalitní výbava, nechcete-li se v nich ztratit. Největší jeskyně Emila Racovity leží na severu u hranic s Ukrajinou.

Jak vybrat dobré cestovní pojištění do Moldavska

Jelikož Moldavsko není členem EU, je kvalitní cestovní pojištění považováno jako absolutní nezbytnost. Tamější zdravotnictví navíc nedosahuje zrovna vysokých kvalit, a proto se zde řešit pouze akutní zdravotní problémy. V případě potřeby vždy kontaktujte asistenční službu vaší pojišťovny, která vám doporučí nejbližší a hlavně nejvhodnější zdravotnické zařízení s uspokojivou kvalitou.

cestovní pojištění Moldavsko

Před cestou do Moldavska věnujte výběru cestovního pojištění dostatek času. Vyplatí se to. Kromě základních léčebných výloh je doporučeno připlatit si za vybraná připojištění. Mezi důležité připojištění patří především úrazové pojištění, pojištění zubního ošetření, pojištění zavazadel (zničení, poškození, ztráta i odcizení) a pojištění odpovědnosti.

V případě, že jedete vlastním vozidlem a nemáte k povinnému ručení sjednané klasické celoroční havarijní pojištění, sjednejte si také pojištění vozidla na cesty k cestovnímu pojištění alespoň na dobu vaší dovolené. U organizovaného zájezdu se hodí pojištění storna zájezdu. Nezapomeňte také na kontrolu pojistných limitů. U léčebných nákladů by se jejich výše měla v ideálním případě pohybovat od 3 milionů korun výše.

Spočítat
ceny
Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2