epojisteni logo

Cestovní pojištění k platební kartě

  • Online srovnání a sjednání

  • Sjednání do 2 minut, úspora až 50 %

  • Můžete sjednat i v den odjezdu

Je již téměř běžnou záležitostí, že banky nabízí k platebním kartám také cestovní pojištění. Takové pojištění je v ceně karty, ale je opravdu dostačující? Výhody cestovního pojištění u platební karty jsou jasné. Pojištění je automatické a není třeba nic zařizovat před cestou. Pojištění je možné uplatnit po celém světě. Kromě léčebných výhod je součástí pojištění obvykle také asistenční služba a pojištění odpovědnosti.

Rizika cestovní pojištění u platební karty

I přesto se však doporučuje uzavření také komerčního cestovního pojištění. Cestovní pojištění jako součást platební karet bývá často omezené výši pojistného limitu či mírou rizika. To znamená, že takové pojištění kryje pouze standardní dovolenou, a to zpravidla s nižšími limity pojistného plnění. Vždy se předem informujte, co vše cestovní pojištění kryje, a pokud se Vám nezdá dostatečné, uzavřete si raději i individuální cestovní pojištění. To platí zejména pro případy, kdy se na své dovolené hodláte věnovat i více riskantním aktivitám.


Banky navíc obvykle nabízí možnost si pojistné limity za příplatek navýšit. To platí i pro další připojištění.Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovní pojištění

Lékařské ošetření, hospitalizace nebo operace vás v zahraničí může vyjít i na miliony korun. Naštěstí je tady cestovní pojištění, které vás plně ochrání před zvolenými riziky. Náklady tak nebudete muset platit z vlastní kapsy.