Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Cestovní pojištění do Albánie

Cestovní pojištění Albánie

Cestovní pojištění do Albánie

Albánie

Správné cestovní pojištění by mělo obsáhnout všechna možná rizika. Hodně se zdůrazňuje připojištění sportů, přitom se ale zapomíná na cílovou zemi. Při výběru vhodného cestovního pojištění je vhodné znát rizika a tomu přizpůsobit cestovní pojištění. Například Albánie je známá nižší úrovní zdravotní péče, a o to lepší cestovní pojištění je potřeba.

Cestujeme do Albánie

Albánie se nachází na jihu Evropy. Na relativně malém území, o dvě třetiny menším než ČR, se nachází malebná jezera, bohatá údolí, divoké hory a také moře. Zdejší lidé zde žijí úplně jinak, zejména mimo města. Právě prostší životní styl a úchvatné přírodní scenérie lákají k návštěvě cestovatele, kteří vyhledávají netradiční zážitky.

Spočítat
cestovní pojištění

Cestovní pojištění a zdravotní péče v Albánii

Albánie nemá příliš kvalitní zdravotní péči, s čímž je třeba počítat. Způsobil to velký odliv zdejších lékařů v 90. let, kteří odešli do ciziny za lepším. Současní studenti zase studují v zahraničí, kde také většinou zůstávají pracovat. Lepší lékařská péče je ve městech, kde je i dostatek lékáren, a v soukromých klinikách, na menších obcích je situace horší.

Nespoléhejte se na bezplatnou zdravotní péči v rámci evropského zdravotního pojištění a raději si sjednejte komerční cestovní pojištění. Součástí cestovního pojištění do Albánie by rozhodně měla být repatriace. To znamená, že vám pojišťovna uhradí cestu zpět do České republiky, kde už dostanete lepší zdravotní péči v českém zdravotnickém zařízení.

Albánie cestování

Cestovní pojištění do Albánie

Při výběru cestovního pojištění rovněž zvažte, zda vás čekají pouze města a jejich historické památky, případně odpočinek na pláži, nebo jedete provozovat aktivní turistiku do Albánských hor a zkoumat zdejší odlehlé přírodní krásy. Za pozornost také stojí pojistné limity. Do Albánie odborníci doporučují limit ve výši 5 000 000 korun a výše.

V případě horské turistiky si nezapomeňte připojistit rizikové sporty. Ujistěte se přitom, že se pojištění vztahuje také na pátrací a záchranné akce albánské horské služby a nejen v případě zranění, ale také ztráty v horách nebo nemožnosti pokračovat v cestě kvůli špatným povětrnostním podmínkám bez zranění apod.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2