Archiv 2021 - duben

Jak si sbalit kufr do letadla a proč je lepší letět jen s příručním zavazadlem

28. duben

Cestovat pouze s příručním zavazadlem má celou řadu výhod a my se na ně podíváme hezky zblízka. Že se do příručního kufru nikdy nevlezete? Vězte, že stačí zabalit pouze věci, které nejen potřebujete, ale které na svých cestách opravdu využijete.

Číst celé...


Rady a tipy na dovolenou do zahraničí aneb co všechno zařídit před cestou

22. duben

Zdaleka ne každý cestovatel se považuje za dobrodruha, který si doma rychle sbalí skromný batůžek a ostatní řeší až “za jízdy”. Obzvlášť v dnešní době se vyplatí být připraven na cokoliv. Na co se před cestou do zahraničí zaměřit především?

Číst celé...


Víte, že povinná výbava je vyžadována i u jízdního kola?

14. duben

Účastníky silničního provozu jsou chodci, cyklisté a auta. Bezpečný pohyb chodcům zajišťují chodníky a přechody, cyklistům jsou určeny cyklostezky a cyklopruhy, které však nejsou všude. Občas na silnici musí. Ve svém vlastním zájmu by měli dbát nejen na maximálně bezpečnou a opatrnou jízdu, ale také na povinnou výbavu.

Číst celé...


Jak na kvalitní pojištění auta? Nesnažte se ušetřit za každou cenu

8. duben

Pojištění vozidel nepatří zrovna k nejlevnějším záležitostem, obzvlášť pokud zahrnuje zákonné povinné ručení i dobrovolné havarijní pojištění. Kvůli úspoře pár stovek jsou lidé ochotni uzavřít levné, avšak mizerné pojištění auta. Neuvědomují si přitom, že je takové pojištění nakonec může vyjít mnohem dráž.

Číst celé...


Jak probíhá výměna řidičského průkazu v roce 2021?

3. duben

V roce 2021 končí platnost několika set tisíc řidičských průkazů. Dotčení řidiči ale s jeho výměnou nemusí chvátat, protože platnost řidičských průkazů i dalších dokladů bude prodloužena. Kolik času navíc získáte? Jak výměna probíhá? A co když pojedete do zahraničí?

Číst celé...Archiv