Archiv 2021 - únor

Bezpečné cestování: Na co si dávat pozor vždy a všude?

23. únor

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Cestují kdykoliv v roce a kamkoliv po světě. Učí se, poznávají, baví se i pracují. Vedle získávání zkušeností, nových zážitků a přátel je však třeba myslet i na cestovatelská rizika a udělat maximum, abyste se na cestách vyhnuli nepříjemným překvapením.

Číst celé...


Co je bodový systém a jak funguje?

17. únor

Poruší-li řidič pravidla silničního provozu a dopustí se tak přestupku, hrozí mu trest. Způsob trestu se odvíjí od závažnosti prohřešku, případně i jeho následků. Bodový systém představuje preventivní způsob, jak řidiče odnaučit porušování pravidel.

Číst celé...


Povinné ručení pro elektromobily: Jak se liší od pojištění aut s klasickým pohonem?

13. únor

Při koupi auta hrají stále větší roli nové parametry - možnost úspory i ohled na životní prostředí. To jsou dva hlavní důvody, proč zájem o elektromobily každým rokem vzrůstá. Provoz elektromobilu totiž vychází o dost levněji. A jak je to tedy s cenou povinného ručení pro elektromobily?

Číst celé...


Jak vypadá cestování v době Covidu?

11. únor

Člověk míní a život mění. Jak moc je toto lidové přísloví pravdivé, ukázal loňský rok, kdy celý svět zasáhla epidemie koronaviru. Nebezpečí trvá i po roce a s ním celá řada omezení. Vycestovat za hranice však zakázáno není. Kromě důkladnější přípravy je ale také třeba počítat s různými omezeními, jak u nás i za hranicemi.

Číst celé...Archiv