Archiv 2020 - srpen

Bulharsko, Řecko, Itálie či Španělsko: Jaká je situace pro cestování?

26. srpen

Kvůli celosvětové hrozbě koronaviru jsou možnosti cestování pro letošní rok hodně omezené. Hranice většiny zemích jsou turistům nadále uzavřené. Občané EU mohou sice od poloviny června svobodně cestovat v rámci zemí EU, ne vždy se to ale obejde bez omezení. Situace se navíc velmi rychle může změnit.

Číst celé...


Parkuj v klidu: 3 aplikace, které vám usnadní parkování ve městech

20. srpen

Noční můra řady řidičů? Najít vhodné a pokud možno cenově dostupné místo na zaparkování ve velkých městech. Taky tohle řešíte? Hoďte obavy a předsudky za hlavu! Vybavte se chytrým mobilním telefonem a stáhněte si některou z níže uvedených aplikací, díky kterým zaparkujete v klidu.

Číst celé...


Jak postupovat při reklamaci zájezdu? Zjistěte, na co máte nárok

19. srpen

Dovolené jsou v plném proudu, ale ne vždy vše probíhá podle našich představ. Nesplnila letošní dovolená vaše očekávání, které jste získali po prolistování katalogu? Ubytování neodpovídalo popisu, měli jste jinou kategorii stravování nebo některé slibované služby úplně chyběly? V tom případě neváhejte s okamžitou reklamací zájezdu.

Číst celé...


Jak správně ověřit stav tachometru? Držte se následujících rad

14. srpen

Je takovým veřejným tajemstvím, že většina prodávaných ojetin má tzv. stočený tachometr. Samotné stáčení tachometru prozatím není trestným činem, tak jako u našich německých sousedů. Přesto u českého ústavního soudu již došlo k odsouzení prodejce, který stočil tachometr prodaného vozidla, neboť kupujícího poškodil, způsobil mu škodu a sebe obohatil. Každý si však umí udělat představu, jak dlouho takový soud může trvat. Pokud se zájemce o ojetý vůz nechce nechat „natáhnout“, měl by dodržet několik základních pravidel. Jejich stručný popis vám přinášíme níže.

Číst celé...


Cestovní pojištění k moři: Co se vyplatí připojistit?

12. srpen

Říkáte si, co by se vám asi tak mohlo stát na dovolené u moře? Vždyť budete akorát v hotelu nebo na pláži, párkrát vyrazíte na procházku do města nebo na lehký výlet v blízkém okolí. Pravdou je, že cestování sebou nese mnohá rizika, na která se hodí být připraven díky dobrému cestovnímu pojištění.

Číst celé...


Chystáte se na roadtrip? Připravte se dobře na cestu

5. srpen

Letošní rok je kvůli celosvětovému problému s koronavirem jiný. Možnosti cestování jsou kvůli uzavřeným hranicím většiny zemí omezené a Evropané mohou cestovat bez omezení cestovat pouze v rámci EU, a to ještě ne všude. Jako ideální způsob strávení letošní dovolené se tak jeví starý dobrý road trip.

Číst celé...


Chorvatsko očima místních, Češi očima Chorvatů

2. srpen

Vzhledem k tomu, kolik Čechů každý rok Chorvatsko navštíví, jej lze označit téměř za naši druhou domovinu. Však se také místní Chorvaté podle toho chovají. Domluví se s velmi dobře česky a vědí, co na Čechy platí. Ani Čechům rozhodně neuškodí podívat se na Chorvatsko očima místních a lépe poznat jejich zvyky a tradice.

Číst celé...Archiv