Archiv 2020 - duben

Cestování letadlem, autem nebo vlakem: Co je výhodnější?

23. duben

Cestování se pro mnoho z nás stalo oblíbeným koníčkem nebo dokonce životním stylem. Pohybovat se po světě lze různými způsoby, mezi ty nejčastější patří cestování letadlem, autem a vlakem. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody těchto dopravních prostředků a který z nich je nejvýhodnější?

Číst celé...


Cestování na vlastní pěst: Jaké výhody má cestování bez cestovky? - 2. díl

16. duben

V minulém článku jsme si představili některé výhody, které nabízí tzv. solo traveling, a to zejména co se týče dopravy a ubytování na dovolenou. Nyní se podíváme, jaké výhody má takové cestování z hlediska pobytu v dané destinaci.

Číst celé...


Návštěva Černobylu: Platí tu cestovní pojištění? - 2. díl

9. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, jakým způsobem se dá dostat na exkurzi do jaderné elektrárny v Černobylu, a jaké jsou varianty. Nyní si přiblížíme, jak jste na tom v případě, že na exkurzi onemocníte nebo se tam zraníte.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 3. díl

3. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, že po zařízení auta a ubytování je dobré udělat si inventuru očkování a probrat situaci s lékařem, který vám následně může doporučit i to, jaké hygienické návyky v dané zemi dodržovat. Nyní se podíváme na to, jak na zařízení víz a dalších povinností.

Číst celé...


AirBnB aneb sdílené bydlení: Na co si dát pozor na dovolené? - 2. díl

2. duben

V minulém článku jsme si přiblížili, jak fungují krátkodobé pronájmy přes platformu AirBnB a na co si dát pozor, když ji budete chtít využít. Nyní si přiblížíme další faktory, které je dobré neopomenout.

Číst celé...Archiv