Archiv 2020 - únor

Objevte krásy Gruzie: Co navštívit?

24. únor

Na dovolenou do Gruzie? A proč ne! Země nacházející se při východním okraji Černého moře nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Těšit se můžete na vysoké kopce Kavkazu, významné architektonické památky i koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. Tohle jsou místa, která musíte během návštěvy Gruzie navštívit.

Číst celé...


Země, které byste měli alespoň jednou za život navštívit - 2. díl

20. únor

V minulém článku jsme si přiblížili některá místa v Kanadě a v Egyptě, která rozhodně stojí za navštívení. V tomto článku si přiblížíme další cestovatelsky zajímavá místa v Egyptě a následně také v Číně.

Číst celé...


Máte před sebou dlouhý let? Připravte se na něj

20. únor

Díky letecké přepravě je možné se z jednoho konce světa přepravit na ten druhý doslova za pár hodin. Naše země se díky leteckému spojení scvrkla a to, na co se naše babičky a prababičky neodvážily ani pomyslet, je pro nás dnes už nezbytnou pracovní náplní i způsobem, jak se dopravit na vysněnou dovolenou. Čeká vás dlouhý let a máte z něj obavy? Přinášíme pár tipů, jak se na něj připravit a zvládnout ho v co možná největší pohodě.

Číst celé...


Jak na dovolenou bez cestovky? 1. díl

20. únor

Být vlastním pánem. Bydlet tam, kde mi to vyhovuje, zdržet se na hezkých místech tak dlouho, jak budu sama chtít. Cestovat podle momentální nálady a ne podle předem daného itineráře. Ušetřit. Nejen tyto myšlenky vedou řadu cestovatelů k tomu, že místo placení zájezdů u cestovní kanceláře zvolí vycestování na vlastní pěst.

Číst celé...


Cestování v těhotenství: Je to bezpečné?

19. únor

Příchod dítěte je nejen pro rodiče, ale také zbytek rodiny, v drtivé většině případů velmi radostným okamžikem. Celých devět měsíců nosí matka dítě pod svým srdcem a s radostí očekává příchod tolik vytouženého potomka. Pokud miminko čekáte a zároveň plánujete v těhotenství cestovat, měli byste si osvojit alespoň pár základních pravidel, které vám umožní chovat se zodpovědně a bezpečně.

Číst celé...


České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

19. únor

Ať už se potýkáte s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi nebo si potřebujete jednoduše oddychnout, jistě jste už nejednou zvážili návštěvu lázní. A věděli jste, že Česká republika patří společně s Maďarskem mezi lázeňské velmoci? Připravili jsme pro vás dnešní příspěvek, ve kterém zmapujeme ty nejlepší lázně v České republice.

Číst celé...


Kolik zaplatíte za cestovní pojištění v roce 2020?

17. únor

Konkurenční prostředí zamávalo s cenami pojistek, nabídkou služeb a jejich kvalitou. Připojištění a vyšší limity, které byste si ještě předloni kvůli ceně odepřeli, jsou letos dostupnější. Zjistěte, podle čeho pojišťovny určují cenu pojistného, co nabízí v základních balíčcích a za co si připlatíte.

Číst celé...


Cestovní lékárnička: Co by měla obsahovat? 2. díl

15. únor

V minulém článku jsme si přiblížili, jaké léky můžete na dovolené potřebovat, a co by tedy měla obsahovat vaše cestovní lékárnička. Nyní se zaměříme na některé další kategorie a také na to, jak léky na cestu zabalit a jak s nimi následně nakládat.

Číst celé...


Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 2. díl

13. únor

V minulém článku jsme si uvedli několik tipů, proč se vyplatí v Japonsku cestovat i mimo vyznačené oblasti. Nyní si některé shrneme a uvedeme si, na co při cestě do Japonska myslet.

Číst celé...


Země, které byste měli alespoň jednou za život navštívit - 1. díl

11. únor

V současné době cestování není možné. Aktuální stav ale není trvalý a dříve či později bude poznávání vzdálených destinací opět jednou z variant, jak příjemně strávit dovolenou. Některá místa za návštěvu stojí více, jiná méně, záleží na vkusu cestovatele. Jsou ale i země, které se pravidelně objevují v žebříčcích těch, které by měl alespoň jednou za život vidět každý. Která to jsou?

Číst celé...


Cestovní lékárnička: Co by měla obsahovat? 1. díl

10. únor

Chystáte se na dovolenou a nevíte, jaké léky si přibalit do zavazadla? Cestovní lékárnička by měla být povinnou výbavou na cesty, ale její obsah nebude vždy totožný. Lišit se bude podle toho, kam cestujete, na jak dlouho, jestli užíváte nějaké léky, máte alergie, pro kolik osob je lékárnička určena, apod. Určitý základ je ale pro všechny stejný.

Číst celé...


Program Work and Travel: Jak to funguje a co budete potřebovat? (2. díl)

10. únor

V minulém článku jsme si přiblížili program Work and Travel pro cestování do USA. V tomto článku poukážeme na další informace, které je dobré vědět a představíme si podobný program pro Kanadu.

Číst celé...


Dovolená v Japonsku: Co vidět a proč byste měli cestovat i mimo turistické oblasti? - 1. díl

6. únor

Země vycházejícího Slunce láká svými památkami a kulturou řadu cestovatelů. Někdy se ale při cestování vyplatí nedržet se zajetých kolejí a plánů, ale vyrazit i mimo ty nejznámější památky. Proč se vám to může vyplatit zrovna na dovolené v Japonsku?

Číst celé...


Na co si dát pozor při cestě do Číny?

3. únor

Čína stále nepatří mezi ty nejoblíbenejší destinace, kam se Češi vydávají na dovolenou, nicméně je to opravdu fascinující země s notnou dávkou exotiky, a tak není divu, že ji vyhledává stále více a více cestovatelů a to nejen kvůli její kultuře, památkám, kuchyni či tradicím. Spoustu věcí vás tu však může překvapit a to jak pozitivně, tak i negativně. Na co si tedy během cestování po Číně dát pozor?

Číst celé...Archiv