Archiv 2019 - září

Celoroční pneumatiky: Výhody, nevýhody i správná péče

28. září

V České republice se v průběhu roku mění povětrnostní podmínky. Zatímco v létě teploty šplhají i přes 30 stupňů, v zimě klesají hluboko pod bod mrazu. Stejně jako člověk nosí odlišnou obuv v létě a zimě, i auta vyžadují odlišné “obutí”. Většina motoristů vzorně střídá letní a zimní pneu, jednodušší možnost nabízí celoroční pneumatiky.

Číst celé...


Cestování autovlakem: Auto jako zavazadlo

19. září

Ne každému řidiči vyhovuje cestování vlastním autem na dlouhé vzdálenosti. Několikahodinové sezení za volantem je náročné a po celou dobu jízdy vyžaduje stoprocentní soustředění. Na druhou stranu mít v cílové destinaci k dispozici své auto, je mnohem příjemnější než řešit půjčení auta. Co takhle vyzkoušet autovlak?

Číst celé...


Jet lag aneb jak se vypořádat s velkým časovým posunem

17. září

Dlouhé lety, na jejichž konci je nutné posunout čas na hodinkách o několik hodin zpět či naopak dopředu, mohou u některých lidí vyvolat zdravotní potíže včetně poruch spánku. Tyto problémy jsou označovány jako jet lag, česky pak pásmová nemoc. O co se jedná a jak se na ni nějak připravit?

Číst celé...


Jak, za kolik a kde vyměnit řidičák?

16. září

Řidičský průkaz se vydává na dlouhých deset let. Není divu, že během této doby spousta lidí zapomene na jeho výměnu. Nutnost výměny mnohdy zaregistrují až na poslední chvíli nebo dokonce se zpožděním. Zkontrolujte si tedy platnost svého řidičáku právě teď a my vám mezitím poradíme, kde si jej vyměníte a co vše k tomu budete potřebovat.

Číst celé...


Co vše musí být v autolékárničce od roku 2019

10. září

Autolékárnička je nezbytnou součástí povinné výbavy každého motorového vozidla, ať už se jedná o motocykl, osobní auto nebo autobus. Její obsah je stanoven vyhláškou, jejíž nejnovější verze č. 206/2018 Sb. o povinné výbavě včetně obsahu autolékárničky pochází z roku 2018 a zůstává stejná pro rok 2019 a zatím i 2020.

Číst celé...


Jak vybrat motorový olej do auta?

9. září

Mazání motoru vhodným olejem je pro jeho správnou funkčnost a životnost naprosto zásadní věc. Není však olej jako olej. Poradíme vám, jak si správně vybrat motorový olej, co znamenají všechna ta označení, a které motorové oleje jsou dle odborných považovány za nejlepší.

Číst celé...


Podle jakých parametrů se vypočítává výše POV a HAV?

9. září

Provoz motorového vozidla je poměrně nákladná věc, která nekončí úhradou kupní ceny. Následuje neustálé placení za palivo, pravidelný servis, případné opravy a samozřejmě nezbytné pojištění. Víte, vůbec jaká kritéria ovlivňují cenu povinného ručení a havarijního pojištění?

Číst celé...


Práce v zahraničí: Co všechno to obnáší a na co si dát pozor

3. září

Vycestovat do zahraničí “na zkušenou” má spoustu pozitiv. Naučíte se cizí jazyk lépe a rychleji než ve škole. Poznáte svět a různé lidi a s některými z nich navážete krásná přátelství. Nemluvě o tom, že si vyděláte peníze, o kterých se vám v ČR může jenom zdát. Co taková práce v zahraničí obnáší a jak se na ni nejlépe připravit?

Číst celé...


Který pohon je lepší? Benzín, nafta, LPG nebo CNG?

2. září

Při výběru vhodného vozidla přijde na přetřes otázka vhodného pohonu a s ním souvisejícího paliva. Nejčastěji se lidé rozhodují mezi benzínem a naftou, zájem je v však také o levnější LPG či CNG. Jak se rozhodnout nejlépe?

Číst celé...Archiv