Archiv 2019 - červenec

Jak hravě zvládnout testy do autoškoly

30. červenec

Aby dospělý člověk mohl řídit motorové vozidlo, musí absolvovat kurz autoškoly, který je zakončen zkouškou složenou z praktické a teoretické části. K úspěšnému získání řidičského oprávnění je nutné zvládnout obě části. Poradíme vám, jak se nejlépe připravit, abyste testy v autoškole zvládli na jedničku.

Číst celé...


Zpozdili vám odlet nebo jste jej nestihli? Kam se obrátit?

29. červenec

Na dovolenou se řada turistů těší i několik měsíců. Málokdo pak ve svém plánu počítá i s tím, že by mohly nastat komplikace a jeho let by mohl být například zrušen, opožděn, či by ho dokonce nestihl.

Číst celé...


Kolik stojí dálniční známka na Slovensku? - 2. díl

20. červenec

V minulé části článku jsme se zaměřili na dálniční známky ve Slovenské republice. V další části si přiblížíme systém kontrol dálničních známek, a také výše pokuty, která vám v případě nezakoupení dálniční známky hrozí.

Číst celé...


Kolik stojí dálniční známka na Slovensku? - 1. díl

17. červenec

Dálniční známku budete potřebovat nejen při cestě po dálnicích České republiky, ale i v zahraničí. Bohužel však platí, že dálniční známka je pro každý stát unikátní, a každý stát má své ceny a svůj systém, jak za průjezd dálnicemi vybírat peníze. V dnešním článku si rozebereme, jak funguje tento systém na Slovensku.

Číst celé...


Tipy na nejlepší srovnávače letenek

17. červenec

V 90. letech bylo běžné koupit si kompletní zájezd do zahraničí u cestovní kanceláře, která zajistila vše od dopravy, přes ubytování až po stravu. Dnešní zejména mladé generace od organizovaných zájezdů upouští a cestují nejraději “low cost” na vlastní pěst. S hledáním levných letenek kamkoliv jim přitom pomáhají online srovnávače a vyhledávače letenek.

Číst celé...


Jak nejlépe a nejlevněji zaparkovat, když odlétáte na dovolenou?

14. červenec

Pokud se chystáte trávit zimu na zahraničních sjezdovkách nebo exotických plážích a plánujete odlétat z Česka, pravděpodobně se budete muset dopravit na letiště Václava Havla v Praze. A hned tady vás čeká první výzva – jak a kde zaparkovat, aby vás to nestálo majlant? Máme pro vás pár tipů!

Číst celé...


Cena pohonných hmot v ČR

1. červenec

Cena benzinu a nafty se neustále mění s ohledem na vývoj aktuální situace ve světě. Vliv na ceny pohonných hmot má zejména dohoda Evropské unie o jednotnosti cen rafinérií řídící se cenou dosaženou na komoditní burze v Rotterdamu. Konečnou cenu benzínu a nafty si však určují sami distributoři a prodejci na základě výše stanovené marže, která se může lišit.

Číst celé...Archiv