Archiv 2019 - leden

Cestovní pojištění na hory: Jezdíte freeride? Připojistěte se

24. leden

Stále více lidí propadá zimním adrenalinovým sportům. Sjezdovky jsou jim malé a přednost dávají freeridu ve volné přírodě. Zálibě v adrenalinu je ale třeba přizpůsobit i cestovní pojištění. Mimo sjezdovky vám totiž to “obyčejné cestovko” stačit nebude.

Číst celé...


Arabské země během Ramadánu. Co vše by měli turisté vědět?

17. leden

Ramadán je muslimský svátek trvající jeden měsíc. Jedná se vždy o devátý měsíc pohyblivého islámského lunárního kalendáře. Termín svátku je proto každý rok odlišný. Striktní omezení se přitom vztahují nejen na muslimy, ale i na turisty. Pro bezproblémovou dovolenou během Ramadánu se je vyplatí respektovat.

Číst celé...


SUV v terénu - hračka, která se může prodražit

17. leden

Baví vás řízení a zatoužili jste po autě vhodném do terénu? Jednou za čas vyrazit do přírody, “zablbnout” si a vyčistit hlavu? Než si do své sbírky pořídíte drahou hračku jménem SUV, ujasněte si, zda jste ochotni nést případné náklady. Pojišťovny se totiž na škody vzniklé v terénu nedívají vždy přívětivě.

Číst celé...


Jak postupovat, když vás někdo okrade v zahraničí? – 3. Díl

13. leden

V předchozím článku jsme informovali o tom, jak vám v případě, že jste byli okradeni v zahraničí, může pomoci i vaše banka. Nyní se podíváme na to, jak si v zahraničí vyřídit nový cestovní doklad, abyste se mohli vrátit domů, nebo pokračovat v započaté cestě.

Číst celé...


Za neočištěné auto od sněhu hrozí řidičům vysoká pokuta

11. leden

Na českých horách je řada silnic neprůjezdná či dokonce uzavřená. Při jízdě v těchto podmínkách je proto důležité nejen přizpůsobit jízdu aktuálnímu počasí, ale také zbavit auto veškeré sněhové nadílky a ledu. Jinak vám hrozí pokuta.

Číst celé...


Jak postupovat, když vás někdo okrade v zahraničí? – 2. díl

10. leden

V předchozím článku jsme informovali o tom, jak postupovat bezprostředně poté, co vás okradou v zahraničí. Nyní si povíme, kam a jak nahlásit ztrátu a škody.

Číst celé...


Jak postupovat, když vás někdo okrade v zahraničí? – 1. díl

7. leden

Jste na dovolené v zahraničí, ale ne vše jde podle vašeho původního plánu. Bohužel jste byli okradeni. To se může stát mnoha způsoby. Například v Brazílii se turisté velice často setkávají s loupežnými přepadeními přímo na ulici a za denního světla. Útočníci mají nezřídka i nože či střelné zbraně. Naopak v italském metru se spíše setkáte s kapesními krádežemi, kdy si možná chybějících věcí všimnete až o několik stanic dále. Výjimkou ale nebývá ani krádež věcí přímo z hotelového pokoje. Před tím průvodci varují například v zemích jako je Peru.

Číst celé...


Pohodové cestování (nejen) do zahraničí s miminkem

4. leden

Miminka nejsou z cukru. Přesto bývají čerství rodiče ohledně cestování s malými miminky někdy až přehnaně opatrní. Většina se zuby nehty drží tvrzení, že cestování je vhodné nejdříve od tří měsíců. Na maminky, které se na cesty vydávají s novorozenci, se dívají skrze prsty. K tomu ale neexistuje důvod.

Číst celé...Archiv