Archiv 2018 - květen

Chystáte se na dovolenou autem?

30. květen

Cestou na dovolenou nebo z dovolené na Vás a Vaše auto čeká spousta rizik. Připravili jsme pro Vás cestovní pojištění "Dovolená autem", které kryje i nepříjemnosti spojené s cestou na a z dovolené

Číst celé...


4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

14. květen

Havarijní pojištění je příliš drahé a nevyplatí se. Nemá smysl havarijně pojišťovat staré auto. To jsou nejčastější dva argumenty řidičů, proč neutrácet za havarijko. Na jednu stranu mají pravdu. Havarijní pojištění opravdu něco stojí. Jeho význam si motoristé uvědomí v momentě, kdy musí ze svého uhradit škodu, kterou nekryje povinné ručení.

Číst celé...


Nejčastější příčina dopravních nehod v ČR? Nepřiměřená rychlost

7. květen

Každý den se na českých silnicích odehrávají tragické životní příběhy. Některé z nich mívají šťastnější konec, jiné dopadnou nesrovnatelně hůře. Přitom by stačilo dodržovat zákonné předpisy a smutně končících nehod by rázem ubylo. Jednu z nejčastějších příčin tragických nehod je nedodržení povolené rychlosti.

Číst celé...


Systém automatického volání eCall byl spuštěný do ostrého provozu

7. květen

Po dlouhém testování byl konečně spuštěn systém automatického volání eCall. Tento systém v případě dopravní nehody dokáže zkontaktovat tísňovou linku 112 bez lidské pomoci. Výrobci jsou nyní povinni instalovat jednotky tohoto systému do všech nově vyrobených osobních i nákladních vozidel do váhy 3,5 tuny.

Číst celé...Archiv