Archiv 2017 - červen

Cestovní pojištění jako cestovní náhrada a daňový náklad?

25. červen

V momentě, kdy zaměstnanec vyráží na služební cestu po ČR i zahraničí, vzniká mu nárok na cestovní náhrady. Do daňových nákladů spadají všechny výdaje, kterou souvisí s výkonem práce na služební cestě. Jak je to s cestovním pojištěním? Patří cestovní pojištění do nákladu nebo nikoliv?

Číst celé...


Díra na silnici a rozbité auto. Víte, jak získat náhradu?

21. červen

České silnice jsou bohužel známy ne zrovna “jednolitým” vzhledem. Na mnoha místech jsou silnice silně záplatované a neobvyklé nejsou ani různě velké díry. Některou projedete, aniž byste ji zaregistrovali, jiná vám rovnou poškodí auto a způsobí pořádné problémy. Kdo vám škodu zaplatí? A zaplatí vám ji vůbec někdo?

Číst celé...


Řízení pod vlivem se nevyplácí, škodu musí zaplatit viník

17. červen

Češi se alkoholu nevyhýbají a bohužel pod jeho vlivem často usedají za volant. Statistiky uvádí, že každý den způsobí nehodu až 12 opilých řidičů. Důsledky takových nehod vinný řidič nese zcela sám. Pojišťovna sice škody uhradí, po viníkovi však chce vyplacené peníze zpět.

Číst celé...


Havárie v zahraničí. Jak postupovat v různých státech Evropy

7. červen

Čas letních dovolených je doslova za rohem a s nimi se blíží i vyšší riziko dopravní nehody. K té přitom nemusí dojít pouze na českých silnicích, ale také v zahraničí. Řešení takové dopravní nehody bývá komplikovanější a mezi nejčastějšími důvody nesnází a problémy při řešení nehody bývá jazyková bariéra, neznalost místních zákonů a neznalost správného postupu řešení pojistné události.

Číst celé...


Jak vypadá povinné ručení v USA

7. červen

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla v žádném případě není zvláštností evropských zemí. Podobný typ pojištění najdeme v téměř každé zemi na světě, kde jsou provozována motorová vozidla. Výjimkou nejsou ani Spojené státy americké.

Číst celé...


Jak vypadá povinné ručení v Anglii?

4. červen

Pokud směřujete do Anglie za zábavu nebo na pobyt kratší než 6 měsíců, můžete bez obav používat auto registrované v ČR. Samozřejmě musí být řádně pojištěné. Při delším pobytu však musíte vozidlo registrovat v Anglii a sjednat si platné britské povinné ručení.

Číst celé...


Povinné ručení 2017: Vrátí se příspěvek od nepojištěných?

2. červen

Na konci dubna prošel Poslaneckou sněmovnou návrh na novelu zákona o povinném ručení. Hlavní pozornost vzbudil návrh na znovuzavedení solidárního příspěvku od vlastníků nepojištěných vozidel zrušený před dvěma lety. Bylo tedy zrušení poplatku chybou?

Číst celé...Archiv