Archiv 2017 - únor

Koupě nového auta: Na co si dát pozor při nákupu v autobazaru

22. únor

Když si kupujete nové vozidlo, získáte dosud nepoužité auto s několikaletou zárukou. Výrobce automobilu po tuto dobu zodpovídá za vzniklé vady. To však neplatí u staršího a ojetého vozidla. Pokud odhalíte vadu až po koupi, nikdo vám peníze nevrátí. Stavu vybraného ojetého vozidla se vyplatí věnovat více pozornosti. Ještě lepší je přizvat si zkušeného technika.

Číst celé...


Bonus vs. malus: Dobří řidiči jezdí levněji

11. únor

V momentě, kdy povinné ručení přestalo být výsadou České pojišťovny, padlo jednotné pojistné pro všechny. Nyní má každá pojišťovna vlastní ceník a pojistné se může značně lišit dle pojištěného auta a dalších podmínek pojištění. Mezi faktory, které výši pojistného ovlivňují, patří systém bonusů a malusů. Víte, o co se jedná?

Číst celé...


Cestovní připojištění kryje i ztrátu či krádež zavazadel

2. únor

Ztráta zavazadel je extrémně nepříjemným zážitkem, kterému se chce vyhnout každý cestující. Především při letecké přepravě je riziko vyšší kvůli složitému systému ukládání a přijít o své věci při pracovní cestě nebo dovolené zkomplikuje celý pobyt v cizině. Cestující běžně využívají pojištění storna zájezdu či pojištění případných léčebných výloh. Ty tvoří více než 50 % všech sjednaných cestovních pojištění. Na druhou stranu pojištění ztráty zavazadel tvoří necelých 10 %. Víte, co dělat, když máte podezření na ztrátu či odcizení zavazadel?

Číst celé...Archiv