Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Archiv 2016 - duben

Sezónní povinné ručení: Plaťte za pojištění pouze tehdy, kdy to má smysl

28. duben

Zdaleka ne pro každého je výhodou, že si povinné ručení musí uzavřít a tudíž zaplatit na celý rok. Existují totiž motoristé, kteří svá vozidla používají pouze během letních měsíců, a nemusí jít pouze o motorkáře. Pro tyto tzv. sváteční řidiče je lepší volbou uzavřít si povinné ručení pouze na období, po které usedají za volant aktivně.

Číst celé...


Pojištění na cestách aneb čtyři hlavní rizika

18. duben

Zima ještě zdaleka neskončila. Velehory leží pod sněhem a ještě pár týdnů budou výzvou pro mnohé lyžařské i turistické nadšence. A ti, kdo zimu nevyhledávají a zálibně si prohlíží zájezdy do exotických krajů, mohou vyrazit za teplem už nyní. Ať už jste příznivcem zimy či tepla, nikdy byste však neměli zapomenout přibalit cestovní pojištění.

Číst celé...


V loňském roce bylo ukradeno o 27 procent vozidel méně

15. duben

V jednom okamžiku jsme vlastníky zánovního auta, v druhém okamžiku nám zůstanou nejvýše klíče. Samotné auto je však pryč a příčina je jediná. Zloděj. Ročně se ukradnou stovky tisíc nových i ojetých vozidel, které se buď dále prodají nebo rozeberou a prodají na díly. Zatímco si zloději mnou ruce a plní peněženky, majitelům zbývá jediné. Mít své auto dobře pojištěné.

Číst celé...


Pojištění ušlého výdělku či zisku

8. duben

Naboural vás někdo a způsobil vám závažnou újmu na zdraví, kvůli níž nemůžete po dobu léčby vykonávat své zaměstnání či podnikatelskou činnosti? V takovém případě máte nárok na úhradu ušlého zisku, o který v průběhu léčby prokazatelně přijdete.

Číst celé...


Sjeté pneumatiky - vliv na povinné ručení

5. duben

Mezi českými vyhláškami existuje také taková, která stanovuje minimální hloubku dezénu pneumatik. Konkrétně se jedná o vyhlášku č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel. V případě nedodržení této hodnoty jsou pneumatiky považovány za sjeté a při autohavárii to může pojišťovna považovat za důvod k odmítnutí vyplacení pojistného plnění.

Číst celé...


Pojistěte si jízdní kolo správně

1. duben

Cyklistika je velice oblíbeným sportem, kterému si lidé věnují na různé úrovni. Někteří si oblíbili městské kolo, další používají kolo jako dopravní prostředek do práce za každého počasí a jiní cyklistiku považují za svou sportovní vášeň. Jedno však tyto lidi spojuje - vlastní jízdní kolo.

Číst celé...


Pojištění fotoaparátů a fototechniky

1. duben

Vlastníte-li fotoaparát, jistě víte, jaká nebezpečí mu mohou hrozit. K poškození, ztrátě či krádeži fototechniky dochází dnes a denně. I přesto mnozí majitelé podceňují význam pojištění a doufají, že jejich zařízení se nic nestane. Ušetřených pár korun za pojištění litují až ve chvíli, kdy jim fotoaparát spadne ze skály nebo skončí v rukách zloděje.

Číst celé...


Pojištění domácích zvířat

1. duben

Většina Čechů vlastní nějakého domácího mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku. Kromě běžných plateb za stravu a jiné drobnější náklady nejvíce peněz padá na veterinární péči. A ta nebývá zrovna nejlevnější. Před vysokými náklady může majitele ochránit pojištění domácích zvířat.

Číst celé...


Pojištění letadel

1. duben

Mít vlastní letadlo není zdaleka tak běžné, jako vlastnictví motorového vozidla. I zde však platí pravidla, bez kterých nelze letadla provozovat. Jedním z nich je jakési povinné ručení pro letadla, tedy pojištění odpovědnosti. Pojištění se týká velkých dopravních letadel, ale také ultralight, helikoptér a dokonce balónů.

Číst celé...


Zásah horské služby a vliv na cestovní pojištění

1. duben

Hory, stejně jako mořská pobřeží, bývají oblíbenými destinacemi pro strávení dovolené. Nejvíce lidí do horských oblastí míří v období zimních měsíců, aby zde oprášili své lyžařské umění. Do hor se však jezdí také za turistikou a to v každém ročním období. Vzhledem k tomu, že hory skýtají určitá nebezpečí, s ohledem na obtížnost plánovaných aktivit je důležité přizpůsobit také cestovní pojištění.

Číst celé...