Archiv 2016 - duben

Pojištění na cestách aneb čtyři hlavní rizika

18. duben

Zima ještě zdaleka neskončila. Velehory leží pod sněhem a ještě pár týdnů budou výzvou pro mnohé lyžařské i turistické nadšence. A ti, kdo zimu nevyhledávají a zálibně si prohlíží zájezdy do exotických krajů, mohou vyrazit za teplem už nyní. Ať už jste příznivcem zimy či tepla, nikdy byste však neměli zapomenout přibalit cestovní pojištění.

Číst celé...


V loňském roce bylo ukradeno o 27 procent vozidel méně

15. duben

V jednom okamžiku jsme vlastníky zánovního auta, v druhém okamžiku nám zůstanou nejvýše klíče. Samotné auto je však pryč a příčina je jediná. Zloděj. Ročně se ukradnou stovky tisíc nových i ojetých vozidel, které se buď dále prodají nebo rozeberou a prodají na díly. Zatímco si zloději mnou ruce a plní peněženky, majitelům zbývá jediné. Mít své auto dobře pojištěné.

Číst celé...


Pojištění ušlého výdělku či zisku

8. duben

Naboural vás někdo a způsobil vám závažnou újmu na zdraví, kvůli níž nemůžete po dobu léčby vykonávat své zaměstnání či podnikatelskou činnosti? V takovém případě máte nárok na úhradu ušlého zisku, o který v průběhu léčby prokazatelně přijdete.

Číst celé...


Sjeté pneumatiky - vliv na povinné ručení

5. duben

Mezi českými vyhláškami existuje také taková, která stanovuje minimální hloubku dezénu pneumatik. Konkrétně se jedná o vyhlášku č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel. V případě nedodržení této hodnoty jsou pneumatiky považovány za sjeté a při autohavárii to může pojišťovna považovat za důvod k odmítnutí vyplacení pojistného plnění.

Číst celé...


Pojištění hrobu ochrání poslední místo odpočinku před útoky vandalů i živelnými událostmi

1. duben

Pojistit si lze kde co. Některé typy pojištění jsou tak málo známé, že o nich lidé nemají ani tušení. Věděli jste například, že v nabídkách pojišťoven lze narazit na pojištění hrobů? Ačkoliv se toto pojištění může zdát prapodivné až tajuplné, jeho význam je vcelku praktický.

Číst celé...


Využívají čeští umělci pojištění hudebních nástrojů, rukou i hlasu?

1. duben

Zejména profesionální umělci a hudebníci si svých nástrojů cení natolik, že je neváhají pojistit až na několik set tisíc korun. Ačkoliv je pojistné může vyjít i na několik desítek tisíc korun ročně, vyjde je to stále levněji než pořízení nástroje nového v případě jeho zničení či ztráty.

Číst celé...


Pojistěte si jízdní kolo správně

1. duben

Cyklistika je velice oblíbeným sportem, kterému si lidé věnují na různé úrovni. Někteří si oblíbili městské kolo, další používají kolo jako dopravní prostředek do práce za každého počasí a jiní cyklistiku považují za svou sportovní vášeň. Jedno však tyto lidi spojuje - vlastní jízdní kolo.

Číst celé...


Pojištění fotoaparátů a fototechniky

1. duben

Vlastníte-li fotoaparát, jistě víte, jaká nebezpečí mu mohou hrozit. K poškození, ztrátě či krádeži fototechniky dochází dnes a denně. I přesto mnozí majitelé podceňují význam pojištění a doufají, že jejich zařízení se nic nestane. Ušetřených pár korun za pojištění litují až ve chvíli, kdy jim fotoaparát spadne ze skály nebo skončí v rukách zloděje.

Číst celé...


Pojištění domácích zvířat

1. duben

Většina Čechů vlastní nějakého domácího mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku. Kromě běžných plateb za stravu a jiné drobnější náklady nejvíce peněz padá na veterinární péči. A ta nebývá zrovna nejlevnější. Před vysokými náklady může majitele ochránit pojištění domácích zvířat.

Číst celé...


Pojištění letadel

1. duben

Mít vlastní letadlo není zdaleka tak běžné, jako vlastnictví motorového vozidla. I zde však platí pravidla, bez kterých nelze letadla provozovat. Jedním z nich je jakési povinné ručení pro letadla, tedy pojištění odpovědnosti. Pojištění se týká velkých dopravních letadel, ale také ultralight, helikoptér a dokonce balónů.

Číst celé...


Zásah horské služby a vliv na cestovní pojištění

1. duben

Hory jsou oblíbenou destinací pro trávení dovolené. Nejvíce lidí do horských oblastí míří v období zimních měsíců, aby zde oprášili své lyžařské umění. Do hor se však jezdí také za turistikou a to v každém ročním období. Vzhledem k tomu, že hory skýtají určitá nebezpečí, s ohledem na obtížnost plánovaných aktivit je důležité přizpůsobit také cestovní pojištění.

Číst celé...Archiv