Archiv 2015 - březen

Pojišťovny hodlají zdražovat povinné ručení o 5 %

30. březen

Kvůli novému občanskému zákoníku podraží letos povinné ručení v průměru o 5 %. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami. Tabulky, které určovaly výši plnění za škody na zdraví, již neexistují a částky odškodného, které pojišťovny musí platit obětem nehod, vzrostly až o čtvrtinu. Zdražení se více dotkne rizikových motoristů.

Číst celé...


NetBrokers Holding podpoří trh práce, letos přijme 200 nových zaměstnanců

24. březen

Skupina NetBrokers Holding, která vlastní ePojisteni.cz, chce letos přijmout nejméně 200 nových pracovníků a po náboru jich bude mít celkem kolem 500. Do budoucna plánuje další růst i otevírání nových pracovních pozic.

Číst celé...


Blíží se jaro a s ním rostoucí počet střetů se zvěří

22. březen

Každým rokem na jaře dochází k rapidnímu nárůstu střetu vozidel se zvěří. Důvodem je vyšší pohyb zvěře a nedostatečná pozornost motoristů zejména v nočních hodinách. Pojišťovny uvádí, že právě v nočních hodinách se stane polovina všech střetů.

Číst celé...


Pojištění odpovědnosti uplatníte v různých situacích

19. březen

Pojištění odpovědnosti v občanském životě pokrývá mimo jiné škody způsobené při rekreačních sportech a odpočinku. Výše pojistného plnění u nehod v takových situacích může dosáhnout stovek tisíc odpovědnosti zaměstnance.

Číst celé...


Nejčastější příčinou úrazů v zahraničí je neukázněnost turistů

17. březen

Lidé se na letní či zimní dovolenou těší týdny a dokonce i měsíce. Chtějí si těch pár výjimečných dní užít na plno a snaží se vybočit ze stereotypu všedních dnů. Přitom však zapomínají na běžnou opatrnost. Neukázněnost, neopatrnost i neznalost poměrů v dané zemi se tak velmi často stává příčinou vážných nehod v zahraničí.

Číst celé...


Povinné ručení loni zdražilo a zdraží asi i v budoucnu

15. březen

První odhady naznačují, že pojišťovny loni vybraly na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Stále však podle České kanceláře pojistitelů (ČKP) inkasované pojistné nepokrývá náklady pojišťoven, což má za následek, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent. Nejen to, ale i legislativní změny podle některých odborníků v budoucnu zřejmě povedou k dalšímu zdražení.

Číst celé...


Pojišťovny často poškozeným řidičům neoprávněně krátí pojistné plnění

13. březen

České pojišťovny mnohdy krátí poškozeným řidičům jejich nároky na náhradu škody hlavně z důvodu amortizace. Činí tak i přes řadu soudních rozhodnutí, které poškozeným klientům přiznávají nárok na kompenzaci celé vzniklé škody. Proti těmto nefér praktikám se však lze účinně bránit s podporou ePojisteni.cz. Díky novému občanskému zákoníku navíc lze žádat mnohem vyšší odškodnění v souvislosti s poškozením zdraví a ztížením společenského uplatnění. Právní pomoc poškozeným je klientům ePojisteni.cz poskytována zdarma.

Číst celé...


V roce 2014 narostl počet pojištěných vozidel

10. březen

Povinné ručení je zákonné pojištění. Přesto mnoho lidí tuto povinnost ignoruje a vozidlo provozuje bez platného pojištění. Počet nepoctivých motoristů až do loňského roku klesal a počet pojištěných vozidel narostl na 7,15 milionu. Zůstane však tento trend zachován i po zrušení garančního příspěvku?

Číst celé...Archiv