Archiv 2015 - únor

Nenechte se pojišťovnou obrat o peníze

28. únor

Stala se vám nehoda a pojišťovna vám odmítla vyplatit plnou náhradu škody? Pokud vaše pojišťovna uvedla jako důvod amortizaci, pak tak učinila neoprávněně a vy se můžete bránit. Pojišťovna nemá žádné právo krátit pojistné plnění právě z tohoto důvodu, rozhodl Ústavní soud.

Číst celé...


Na povinném ručení se dá stále výrazně ušetřit

25. únor

Ceny povinného se ručení dostaly díky konkurenčnímu boji pojišťoven velmi nízko a i přes mírné zdražování jsou stále příznivé. Díky online srovnání je možné výrazně ušetřit na pojistném nejen u pojištění automobilu. Konkrétní příklady z praxe dokládají, že lze ušetřit i více než 50 %.

Číst celé...


Havarijní pojištění: Neplaťte zbytečně navíc

22. únor

Jak klesá hodnota vašeho vozidla, měla by i klesat cena jeho pojištění. Pojišťovny vám ale samy od sebe <a href="/havarijni-pojisteni/">havarijní pojištění nezlevní</a>. Díky online srovnání jeho cen ale můžete získat výborný přehled o&nbsp;konkrétních nabídkách a cenu si každoročně právem snížit z&nbsp;vlastní iniciativy. Online sjednání pojištění vám celý proces usnadní.

Číst celé...


Top 6 úrazů v zimě: Během jarních prázdnin riziko prudce roste

18. únor

V&nbsp;zimním období obecně stoupá pravděpodobnost vzniku úrazu, obzvlášť během jarních prázdnin. ČSOB Pojišťovna sestavila podle svých statistik žebříček šesti nejčastějších úrazů, na něž by si lidé měli dávat pozor. Jak takovým úrazům nejlépe předcházet?

Číst celé...


Povinné ručení může částečně nahradit havarijní pojištění

9. únor

České pojišťovny v rámci konkurenčního stále rozšiřují rozsah povinného ručení. V mnoha případech tak může povinné ručení částečně nahradit i havarijní pojištění. Některé pojišťovny také umí “přivřít oči” nad první nehodou a nesnižují hned bonus.

Číst celé...


Čeští řidiči za volantem telefonují a posílají SMS

6. únor

Většina českých řidičů patří do skupiny zodpovědných řidičů a za volant neusedá pod vlivem alkoholu. To však neplatí pro jiné prohřešky. Mezi ty nejčastější patří telefonování a psaní SMS za volantem.

Číst celé...


Jak musí vypadat v roce 2015 dálniční známka v ČR

3. únor

Česká republika disponuje rychlostními silnicemi, které označujeme jako dálnice. Jsou vedeny mimo obce a města, a proto je zde možné jezdit rychlostí až 130&nbsp;kilometrů v&nbsp;hodině. Použití dálnic je placené a bez tzv.&nbsp;dálniční známky není možné jimi projet. Za porušení tohoto nařízení hrozí finanční pokuta.

Číst celé...Archiv