Archiv 2015 - leden

Vláda zrušila příspěvek nepojištěných

25. leden

Před pár dny vstoupila v platnost novela zákona č. 168/1999 Sb. (o povinném ručení), která definitivně zrušila diskutované příspěvky nepojištěných. Česká kancelář pojistitelů i pojišťovny se nyní obávají růstu nepojištěných vozidel a upozorňují české řidiče, že povinné ručení nadále zůstává povinné.

Číst celé...


Kdo zaplatí škodu za vozidlo s prošlou STK?

19. leden

Všechna vozidla, která se pohybují na českých silnicích, musí mít platné povinné ručení a technickou kontrolu. Bez těchto dvou věcí musí být vozidlo umístěné mimo veřejné komunikace. Bohužel se stává, že mnozí majitelé vozidel na technickou kontrolu zapomenou. Co v takovém případě mají dělat?

Číst celé...


Nenechávejte doklady ve vozidle

14. leden

Pokud s oblibou necháváte malý i velký technický průkaz ve vozidle, pak si dejte velký pozor. V případě, že Vám zloději vozidlo ukradnou, Vám pojišťovna z důvodu ukradených dokladů může zkrátit pojistné plnění.

Číst celé...


Počet pojistných podvodů narůstá

9. leden

Pojišťovny uvedly, že průběžné výsledky za rok 2014 jasně vypovídají o nárůstu počtu pojistných podvodů. Oproti předchozím letům narostl počet pojistných podvodů v rizikovém a životním pojištění. Pachateli jsou převážně organizované skupiny.

Číst celé...


V Česku se krade pětkrát více vozidel oproti Německu

1. leden

V České republice jsou denně ukradeny desítky aut. Podstatná část postižených řidičů přitom nemá uzavřené havarijní pojištění, a tudíž neobdrží pojistné, za které by si pořídili nový vůz. Velmi zajímavé je přitom porovnání statistik mezi Českem a Německem z let 2013 a 2014, které dokazují, že v Česku se krade pětkrát více i přesto, že v Německu jezdí několikanásobně více osobních vozidel.

Číst celé...Archiv