Archiv 2014 - únor

Čekají nás změny ve vymáhání příspěvku za dlužné povinné ručení?

25. únor

Skupina opozičních politiků přišla s návrhem na změnu v pravidlech ve vymáhání příspěvku za dlužné částky na povinném ručení. Podle nich by Česká kancelář pojistitelů (ČKP) směla po dlužnících povinného ručení požadovat uhrazení příspěvku do garančního fondu maximálně za tři roky.

Číst celé...


Má havarijní pojištění vůbec smysl?

22. únor

Povinné ručení je povinné a platit je musí každý majitel motorového vozidla. Ale jak je to s havarijním pojištěním? Povinné není a levné rozhodně také ne. Komu a proč se vyplatí mít sjednané také havarijní pojištění?

Číst celé...


Až 54 procent Čechů vyráží na hory bez uzavřeného pojištění

20. únor

Více jak polovina Čechů, kteří vyráží na hory za lyžováním, nemají sjednané cestovní pojištění. I přes varování před možnými nehodami v zahraničí a jejich finančními důsledky jsou tak Češi ve sjednávání pojištění stále velmi laxní. Léčebné výlohy je přitom mohou vyjít na desítky až stovky tisíc korun.

Číst celé...


Nasadí pojišťovny detektory lži?

18. únor

Počty pojistných podvodů neustále narůstají, a proto se české pojišťovny rozhodly nasadit radikální řešení, kterými jsou detektory lži. Jako první tak učinila pojišťovna Allianz, která tímto krokem vyhlásila boj proti pojistným podvodníkům.

Číst celé...


Od 1.ledna 2014 je možné snáze vypovědět pojistnou smlouvu

10. únor

Nový občanský zákoník přinesl velké změny, které se dotknou všech občanů naší republiky. Jednou z nich je také možnost snazší výpovědi pojistné smlouvy s vráceným pojistným. Pojišťovny očekávají vyšší náklady až o stovky miliónů korun. Rostoucí výdaje pojišťoven se však pravděpodobně zahrnou do nových smluv.

Číst celé...


Nehod se zvěří stále přibývá

4. únor

Více jak o 15 procent stoupl počet nehod způsobených srážkou s lesní zvěří. Ke srážkám již nedochází pouze na silnicích mimo města a obce, ale i na okrajích Prahy. Na vině je přemnožená zvěř, neopatrní řidiči i kradení ochranných plotů podél silnic.

Číst celé...


Občanský zákoník přinesl do pojišťovnictví novou terminologii

1. únor

Nový občanský zákoník zavádí změny ve všech možných oblastech a to platí i pro pojišťovnictví. Změny se však týkají nejen úpravy terminologie. Jaké změny se budou týkat běžných občanů?

Číst celé...Archiv