Archiv 2014 - leden

ePojisteni.cz podporuje kulturní akce také v roce 2014

31. leden

V roce 2014 podporujeme hned několik kulturních akcí. Mezi ty nejbližší patří <strong>show Čínského národního cirkusu</strong>, který v&nbsp;tomto roce předvede své umění v&nbsp;šesti městech ČR, pokračování slavného filmu Víta Olmera - <strong>Bony&nbsp;a&nbsp;klid&nbsp;II</strong>, "comebackové" <strong>turné Daniela Landy</strong>, či koncert instrumentalisty <strong>Yanniho</strong>, který se v&nbsp;ČR zastaví v&nbsp;rámci svého letošního světového turné.

Číst celé...


Sjednáváte si životní pojištění? Pozor na smluvní podmínky

29. leden

Životní pojištění je specifický produkt, který se vyplatí pouze někomu. Pokud nechcete mít pouze lepší pocit, ale skutečně kvalitní pojištění, prostudujte si smluvní podmínky opravdu důkladně. Poradíme Vám, jak si neuzavřít životní pojištění zbytečně.

Číst celé...


Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

27. leden

Cestujete často do zahraničí autem? Přečtěte si, jaké novinky a změny se chystají v&nbsp;roce 2014. Nejvíce změn jako tradičně přináší začátek nového roku. S&nbsp;námi budete na cesty opravdu připraveni. Zajímá Vás, zda zdraží dálniční známky? Čtěte dál.

Číst celé...


Dělá Česká kancelář pojistitelů úmyslně z lidí dlužníky?

22. leden

Česká kancelář pojistitelů dohlíží nad tím, aby lidé měli uzavřené povinné ručení a řádně jej platili. Pokud tak nečiní, vlastníkovi vozidla hrozí pokuta. Pokud však řidiči chtějí uhradit pokutu, nemohou tak učinit bez vyzvaní ČKP. Dopis však obdrží až po několika měsících a na daleko vyšší částku.

Číst celé...


Nezapomínejte na pojištění. Úraz na horách Vás může i zruinovat

20. leden

Stále více Čechů si vyráží užít zimních radovánek do zahraničí. Ceny jsou příznivé a hlavně je tam oproti Česku dostatek sněhu. Na co však lidé zapomínají je kvalitní cestovní pojištění. Můžete si tak zachránit i stovky tisíc korun za lékařské ošetření.

Číst celé...


Nový občanský zákoník mění pravidla při stanovování výše škod

15. leden

Cena lidského života je nevyčíslitelná. Podle nového občanského zákoníku již nebudou o&nbsp;hodnotě lidského života rozhodovat tabulky, ale soudy a také schopnost poškozeného si odškodné vyargumentovat.

Číst celé...


Lze uplatnit škodu v případě poškozeného motoru v důsledku nekvalitního paliva?

13. leden

I&nbsp;přes náhodné kontroly čerpacích stanic, se stále objevují případy pančovaného benzínu či nafty. Nekvalitní benzín však může způsobit poškození motoru. Jak může poškozený motorista uplatnit škodu v&nbsp;takovém případě? A jde to vůbec?

Číst celé...


Policie bude mít právo po nehodě odebrat řidiči technický průkaz

12. leden

Ihned po vážné nehodě by měli mít dopravní policisté právo odebrat malý technický průkaz. Bude-li vlastník vozidla chtít vážně poškozený vůz opravit a uvést do provozu, bude jej čekat nová technická kontrola. Teprve poté mu bude technický průkaz vrácen.

Číst celé...


Databáze vozidel je plná fiktivních značek

10. leden

Česká kancelář pojistitelů vede veřejnou databázi vozidel. Ta slouží k&nbsp;rychlé orientaci, zda je vozidlo pojištěné či nikoliv. Snadno tak zde můžete zjistit, zda má auto, která Vás nabouralo a ujelo, platné pojištění. ČKP nedávno potvrdila, že databáze obsahuje i fiktivní značky.

Číst celé...


Nejvtipnější pojistné hlášky v roce 2013

5. leden

Začněme nový rok 2014 s&nbsp;úsměvem a podívejme se na nejvtipnější pojistné hlášky, kuriózní případy i pikantní pojistné historky klientů českých pojišťoven za uplynulý rok 2013.

Číst celé...


Od 1. ledna se zvýšilo vyplácené odškodné

2. leden

1.&nbsp;ledna vstoupil v&nbsp;platnost nový občanský zákoník, který přináší řadu významných změn. Jednou z&nbsp;nich jsou také úpravy v&nbsp;pravidlech vyplácení odškodného, které budou výrazně vyšší, než tomu bylo dosud. Dojde k&nbsp;zvýšení pojistného?

Číst celé...Archiv