Změna oznamování dopravních nehod, dopravní euroformulář

Změna oznamování dopravních nehod, dopravní euroformulář

Od 1. ledna 2009 se zvýšil limit povinného oznamování dopravních nehod bez zranění nebo škody na veřejném majetku z 50 tisíc Kč na 100 tisíc Kč. Podkladem pro řešení pojistné události je formulář Záznam o dopravní nehodě (tzv. euroformulář), který máte k dispozici ke stažení v sekci vzory smluv.

Formulář si můžete na našich stránkách stáhnout, vytisknout a poté vložit do vozu k ostatním důležitým částem vybavení. Určitě se vždy vyplatí mít euroformulář ve vozidle. Nikdy dopředu nevíte, kdy ho můžete potřebovat, a v případě absence euroformuláře vám mohou vzniknout zbytečné nepříjemnosti.

Euroformulář je nepostradatelný v případě naplnění určité pojistné události se škodou. Jedná se o podklad, který slouží pro pozdější řešení pojistné události. Je navržen tak, aby po případné dopravní nehodě vedl její účastníky k zaevidování všech důležitých skutečností do záznamu. Obsahuje důležité dotazy, které je třeba pro zdárné řešení pojistné události zaznamenat.

Během nehody jsou její účastníci často v šoku, proto se vyplatí vyplňovat euroformulář ihned, brzy po havárii se totiž může stát, že na něco jednoduše zapomeneme.

Euroformulář má platnost v rámci celé Evropské unie. Znamená to tedy, že při dopravní nehodě v zahraničí (v rámci EU) vyplníte euroformulář stejným způsobem jako při tuzemských dopravních haváriích.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13
Sdílet na Facebooku

Archiv