Životní pojištění využívají především muži

Životní pojištění využívají především muži

Životní pojištění využívají především muži

V České republice převládá názor, že životní pojištění by měl mít uzavřen ten z partnerů, který vydělává více peněz. Statisticky přináší do rodinného rozpočtu více peněz muž a proto mívají životní pojištění sjednané spíše muži. Tyto informace vyplývají z průzkumu realizovaného ING Životní pojišťovnou, která oslovila více než tisíc respondentů.

Podle 43 procent repondentů by životní pojištění měla mít sjednané osoba, která do rodinného rozpočtu přispívá více peněz a 37 procent respondentů je přímo pro muže. Z průzkumu také vyplývá, že na jednu rodinu spadá zpravidla jedna pojistka. Pojištěný tedy bývá vždy jen jeden z partnerů.

„Rozpor mezí tím, co bychom dělat měli, a tím co ve skutečnosti děláme, je pro oblast životního pojištění typický. Češi jsou v první řadě známí svou podpojištěností. Nově se navíc ukázalo, že v tomto směru i značně diskriminují na základě pohlaví. Žena je z pohledu finančního přínosu rodině vnímána jako méně významná než muž,” zhodnotila výsledky průzkumu Renata Mrázová, generální ředitelka ING Pojišťovny.

Počet uzavřených smluv klesá

V současné době je evidováno 6,3 milionů uzavřených smluv, což je o 100 tisíc méně než na počátku roku. Počet nově uzavřených smluv klesá již několik posledních období. Průměrné pojistné se však navýšilo o 1,7 procent. Z celkového počtu uzavřených smluv tvoří z 60 procent právě muži.

Chraňte své blízké a vyberte si kvalitní životní pojištění u nás na ePojisteni.cz.

Ženy jsou opatrnější

Z průzkumu vyplynuly další zajímavosti. Ukázalo se, že ženy jsou opatrnější při nakládání s rodinnými financemi. Mnohem méně riskují a jsou více spořivé. Více jak 75 procent dotázaných žen má obavu si vzít půjčku, protože nechtějí rozpočet zatěžovat splátkami. Na rozdíl od mužů více nakupují v akcích, které nabízí výhodnější a levnější ceny.

„Na jedné straně ženy drží rodinný rozpočet pevně v rukou, na straně druhé jsou citlivé vůči potřebám ostatních. V porovnání s muži tak třeba častěji přispívají na charitu,“ vysvětlila Renata Mrázová.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Archiv