Sjednáváte si životní pojištění? Pozor na smluvní podmínky

Sjednáváte si životní pojištění? Pozor na smluvní podmínky

Sjednáváte si životní pojištění? Pozor na smluvní podmínky

Životní pojištění je specifický produkt, který se vyplatí pouze někomu. Pokud nechcete mít pouze lepší pocit, ale skutečně kvalitní pojištění, prostudujte si smluvní podmínky opravdu důkladně. Poradíme Vám, jak si neuzavřít životní pojištění zbytečně.

Uzavřít si životní pojištění? A je lepší životní pojištění se spořící složkou nebo ne? Velká část odborníků tvrdí, že pojištění se spořící složkou zcela nefungují. Proto je více než důležité, zjistit si všechny podmínky pojistného plnění, které mohou být při výplatě peněz velkou komplikací.

Životní pojištění versus úrazové pojištění. Které je lepší?

Největší chybou lidí je chybné nastavení pojištění. „Týká se to hlavně pojistné částky. Nastaví si pojistku na 100 tisíc v případě, že má být pojištěn živitel rodiny s hypotékou. Druhou věcí jsou rizika, která by neměla být opomenuta, tedy nejen riziko úmrtí, ale třeba riziko invalidity, které ve většina životních pojištění chybí,“ tvrdí Josef Uchytil, finanční poradce ve společnosti Partners.

Důležitý je cíl pojištění. Je jím možná kompenzace ztráty živitele rodiny? Nebo musíte mít životní pojištění sjednané na žádost banky, u které si vyřizujete hypotéku? To vše hraje roli při výběru správného produktu. Pokud není cílem zajištění svých blízkých, pak je možné lepším produktem úrazové pojištění, se kterým pojištěný klient získá nárok na úhradu denních dávek, hospitalizace, převozu a případně i odškodnění.

Na rozdíl od úrazového pojištění, je možné si životní pojištění odečíst z daní. Maximální částku, kterou si může klient odečíst, je 12 tisíc korun za rok. Z daní není možné odečíst úrazové pojištění, pojištění neschopnosti splácet či pojištění závažných onemocnění.

Náš tip: “Váháte, které životní pojištění je pro Vás to pravé? Na našem webu si můžete nejen porovnat nabídky od jednotlivých pojišťoven, ale životní pojištění si také můžete velmi výhodně uzavřít.”

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 5
Sdílet na Facebooku

Archiv