Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

Budou dálniční známky v zahraniční dražší?

Cestujete často do zahraničí autem? Přečtěte si, jaké novinky a změny se chystají v roce 2014. Nejvíce změn jako tradičně přináší začátek nového roku. S námi budete na cesty opravdu připraveni. Zajímá Vás, zda zdraží dálniční známky? Čtěte dál.

V roce 2014 nás čekají změny ve všech možných oblastech. Novinky i změny nás také čekají na cestách do zahraničí. Zjistili jsme, jaké konkrétní změny můžeme očekávat u našich nejbližších sousedů či dovolenkových destinací, jako je například Itálie.

Německo zavádí nový bodový systém

Od května tohoto roku začne u našeho souseda platit nový bodový systém. Změny se týkají udílení počtu bodů a rovněž budou navýšeny pokuty. U vybraných přestupků pak dojde ke značnému urychlení zasílání pokut a to dokonce v rodném jazyce viníka. Stále platí, že každé vozidlo musí mít nejméně jednu reflexní vestu v oranžové či žluté barvě (evropská norma EN 471).

Rakousko a Slovinsko zdraží roční dálniční známku

Rakouská dálniční známka bude zdražená na 82,70 EUR. Zdražení se naštěstí netýká známek s kratší dobou působení (týdenní, měsíční, atd.). Dražší bude také průjezd rakouskými tunely a to v průměru o 0,5 EUR. To platí také pro Slovinsko, které zdražilo roční známku na 110 EUR. Ceny týdenní a měsíční dálniční známky zůstaly naštěstí stejné.

Ve Švýcarsku nové platí povinné celodenní svícení

Stejně jako u nás musí mít cestující ve Švýcarsku rozsvícena světla po celý den. Z této povinnosti jsou vyjmuty pouze auta registrovaná před 1. lednem 1970. V případě nedodržení tohoto nařízení hrozí řidiči pokuta ve výši 40 franků. Ve Švýcarsku je možné řídit pod vlivem. Hranice promile však nesmí překročit 0,5 promile. U řidičů z povolání, začínajících řidičů a učitelů v autoškolách je hranice snížena na 0,1 promile.

Do Itálie jen s přezutými pneumatikami a zimními řetězy

Také Itálie si připravila pár novinek, které se týkají cest v zimních měsících. Ve vybraných Alpských regionech musí mít každé vozidlo přezuto na zimní pneumatiky a součástí povinné výbavy jsou zimní řetězy.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 15
Sdílet na Facebooku

Archiv