Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Zabezpečte své auto proti krádeži

Zabezpečte své auto proti krádeži

Zabezpečte své auto proti krádeži

Krádeže aut jsou na denním pořádku. Víte, jak ochránit svoje vozidlo před nenechavýma rukama zlodějů? Možností zabezpečení aut existuje velké množství. Jaké si z nich vybrat?

Zabezpečení vozidla se zpravidla týká především nových a drahých vozů. U starších je pravděpodobnost krádeže výrazně nižší. Ideálním způsobem je kombinace více typů zabezpečení (např. kvalitní zámek řadicí páky s GPS alarmem). Samozřejmostí by mělo být kvalitní havarijní pojištění, které Vám v případě úspěšné krádeže uhradí finanční ztrátu.

Náš tip: “Porovnejte si u nás havarijní pojištění a získejte pro své auto kvalitní a cenově výhodnoé pojištění.”

Mechanické zabezpečení

Zabezpečovacích systémů existuje několik typů. První základní skupinou jsou mechanická zabezpečení. Patří sem zejména páky a zámky na volat. Jsou levná a pro zloděje jsou velmi slabou překážkou. Rozbití zámku takové páky se zlodějům v případě drahých aut vyplatí. Lepší volbou jsou proto zámky řadicích pák, které situaci zlodějům komplikují o něco více. Jejich nevýhodu je však složitější obsluha pro řidiče, které často odradí neustálé zamykání a odemykání zámku.

Další variantou jsou tajné vypínače, které mají zabránit nastartování auta. Většina zlodějů ale ví, která místo se pro tyto vypínače používá. Navíc je pravděpodobné, že Vám zloději při pokusu o nastartování poničí auto.

Na podobném principu funguje hojně používaný imobilizér, který rozpojuje více obvodů a brání nastartování vozidla. Je ovládán dálkovým ovladačem nebo je ovládání zakomponováno do klíčů od auta. Imobilizér však není nepřekonatelnou překážkou pro zloděje a rovněž nezabrání vykradení auta.

Autoalarmy a bezpečnostní služby

Poměrně dost využívané bývají autoalarmy, který nebrání v krádeži vozidla, ale pouze vydávají silný zvukový signál, který má zloděje od krádeže odradit.

Nejlepší, ale také nejdražší variantou jsou pak systémy napojené na bezpečnostní služby. Tyto systémy mohou být aktivní nebo pasivní. V případě pasivního systému je to majitel vozu, který po zjištění krádeže auta, kontaktuje centrálu. U aktivního systému vyšle vozidlo signál v momentě krádeže přímo na centrálu agentury, která okamžitě zahájí pátrání po vozidle.

Navíc je vhodné informovat o napojení vozidla na takovýto bezpečnostní systém nálepkou na okně vozu. Tak může být potencionální zloděj odrazen dříve, než se do krádeže pustí.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku