Významné pojišťovny spojily síly: AXA nově součástí skupiny UNIQA!

AXA nově součástí skupiny UNIQA

15. ledna 2021 skupina UNIQA Insurance Group oficiálně dokončí převzetí společností AXA na trzích České republiky, Slovenska a Polska. Dva významní hráči na poli pojišťovnictví tak spojili síly a posílili své tržní pozice na růstových trzích střední a východní Evropy. Akvizice, která nemá svým objemem v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě obdoby, byla i navzdory náročné situaci a platným cestovním omezením finalizována za rekordních osm měsíců. Co to znamená pro klienty zmíněných pojišťoven?

Změny jsou pouze kosmetické

Akvizice UNIQA Insurance Group a společnosti AXA není v našich podmínkách nic neobvyklého. V minulosti tohoto unikátního spojení využili také další velcí hráči na trhu bankovnictví a pojišťovnictví (např. Česká pojišťovna a Generali).

Jak sami zástupci zmíněných pojišťoven dodávají, začlenění společností AXA do skupiny UNIQA pro jejich klienty neznamená žádné zásadní změny a z jejich strany tak není potřeba podnikat žádné kroky navíc. 

Beze změny tak zůstávají například veškeré pojistné smlouvy klientů a v ní sjednané pojistné podmínky, číslo účtu, variabilní symbol a ostatní platební údaje pro platby pojistného, přihlašovací údaje do klientského Osobního účtu prostřednictvím online portálu i obchodní jméno a kontaktní údaje společnosti AXA pojišťovna a.s.

Změny se týkají pouze pobočkových sítí, které budou nově označeny logem UNIQA a sídla společnosti, které nově najdete na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. Nově bude nutno užívat také novou adresu pro přístup do online účtu, který od 15. 1. 2020 najdete na webové stránce moje.uniqa.cz.  

axa se mění na uniqa

Od 15. 1. 2020 se mění názvy některých produktů

V souvislosti s výše uvedeným budou s účinností k 15. 1. 2021 změněny také názvy některých pojistných produktů. Například produkt AXA Progrese se přejmenuje na TOP Progrese, AXA Zdraví pak bude nově vystupovat pod názvem TOP Zdraví a Renta se bude nově jmenovat Cofidis Renta

V tomto případě je potřeba zmínit, že pro klienty, kteří mají zmíněné produkty sjednané, se jejich přejmenováním nic nemění, proto není potřeba provádět žádné dodatečné úkony navíc. 

Stav pojistné smlouvy/pojistných smluv si klienti obou pojišťoven můžou zkontrolovat přes online Osobní účet na moje.uniqa.cz. Číslo smlouvy a heslo zůstává stejné, na jaké byli zvyklí u Osobního účtu Moje AXA.

Další změnou, která vstoupí v platnost 15. ledna 2021, je přejmenování penzijní a investiční společnosti ze skupiny AXA na UNIQA. Změny se dočkají i životní a neživotní pojišťovny AXA, které se do konce července 2021 také přejmenují na UNIQA.

Do konce roku 2021 se potom celý proces fúze dokončí a formálně bude ukončeno působení značky AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku. Pro snazší orientaci pak v horizontu roku dojde i ke sjednocení produktové a servisní nabídky.

Unikátní spojení je zárukou kvalitních služeb

Závěrem je potřeba dodat, že výše uvedené změny se nijak nedotýkají současných klientů společnosti UNIQA pojišťovna, a.s. 

Naopak klienti společnosti AXA budou moci v průběhu druhé poloviny roku 2021 pro vyřízení svých požadavků využívat také síť již existujících poboček společnosti UNIQA.

UNIQA, jakožto přední evropská pojišťovací skupina, vytvořila díky spojení se značkou AXA jednu z největších a nejsilnějších finančních společností na trzích v Česku a na Slovensku.

Dlouholeté zkušenosti UNIQA Insurance Group a společnosti AXA jsou proto i do budoucna závazkem a zárukou poskytování produktů a služeb té nejvyšší kvality.

Sdílet na Facebooku

Archiv