Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Vykradená garáž - co byste měli udělat?

Vykradená garáž - co byste měli udělat?

2018-10-11

Vykradená garáž - co byste měli udělat?

Garáže jsou pro zloděje jako magnet. Většinou bývají na odlehlejších místech ve větším množství, kam po setmění často nikdo nechodí. Spousta garáží je navíc zastaralých a majetek vlastníka od spárů dotěrných zlodějů chrání jen obyčejná vrata s běžně dostupným zámkem, který není pro velké štípačky žádnou překážkou. Jak se ale bránit a co když vás vykradli?

Spočítat
povinné ručení

Pojištění garáže

Většina pojišťoven nabízí speciální balíčky pro pojištění garáží. Jedná se většinou o kombinaci pojištění majetku a pojištění nemovitosti, doplněné o pojištění movitého majetku (kočárky, kola atd.). Kromě určitého typu pojištění se můžete rozhodnout, jaká rizika si pojistíte. Pojišťovny zpravidla dávají vybrat mezi několika variantami. První tvoří základní rizika (např. krádež, vloupání, vybrané živelné pohromy), k nimž lze připojistit příplatková rizika (např. povodeň, laviny, náraz vozidla, zemětřesení, a další).

Pokud máte garáž jako součást domu, je součástí jeho pojištění.

Co když garáž vykradli

Pokud došlo k násilnému vniknutí a vykradení garáže, zavolejte policii a situaci vyřešte s pojišťovnou. Problematická jsou vniknutí, kdy nedošlo k žádnému poškození. V takovém případě pojišťovny většinou nic neproplácí.

Pozor – vozidlo v garáži si musíte pojistit zvlášť pomocí havarijního pojištění!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2
Sdílet na Facebooku