Vydejte se objevovat Oceánii: Známé i neznámé ostrovy a co na nich zažít?

Vydejte se objevovat Oceánii: Známé i neznámé ostrovy a co na nich zažít?

pov

Oceánie – zeměpisný a kulturní celek rozkládající se v Tichém oceánu patří politicky k Austrálii (oficiálně jde o největší ostrov Oceánie), geograficky jde ale o zcela samostatnou část, jejíž součástí je asi 20 000 tichomořských ostrůvků. Seznamte se s těmi nejkrásnějšími ostrovy Oceánie a zjistěte, co tady během dovolené podniknout.

Moorea: Francouzská Polynésie

Francouzská Polynésie je mnohými považována za skutečný ráj na zemi, který se může pochlubit tím nejmodřejším a nejkrásnějším mořem vůbec. Magická přitažlivost zdejších ostrovů na vás zapůsobí všemi smysly a zároveň vás pohltí svojí neskonalou krásou. Jedním ze skvostů je i ostrov Moorea, který láká na kouzelné pláže i adrenalinový zážitek v podobě krmení žraloků. Navštivte farmy na černé perly, které se rodí jen v Polynésii nebo nejkrásnější zátoky světa, známé z filmu Bounty.

Rarotonga: Cookovy ostrovy

Dalším skvostem je ostrov Rarotonga, která geograficky náleží ke Cookovým ostrovům. Tenhle malebný ostrůvek má na obvod pouhých 32 kilometrů, přesto patří k těm nekouzelnějším ostrovům světa. Navštivte nejkrásnější pláž ostrova Muri na jihovýchodě, vydejte se na kole okolo Rarotongy nebo si půjčte na pár hodin kajak a obeplujte ostrov dokola. Další zábavou je hromadné grilování na některém z ostrůvků, které je nabízeno místními cestovními kancelářemi. Vydejte se i na nejvyšší horu Te Manga (6

  • Ještě než vyrazíte: Pokud se chcete oddávat adrenalinové zábavě, nezapomeňte si ke své cestovní pojistce sjednat i pojištění pro extrémní sporty.

_

Nová Guinea: Carpentarský záliv

Druhý největší ostrov světa, jehož rozloha přibližně odpovídá Turecku, leží v Melanésii nedaleko severního pobřeží Austrálie. Právě na divokém a nespoutaném ostrově se nachází nejvyšší hora Oceánie Puncak Jaya se 4884 metry. Ostrov láká na neuvěřitelnou kulturní rozmanitost a domorodé bohatství. Setkat se tady můžete s více než 850 domorodými jazyky a živočichy i rostlinnými druhy, které nebyly doposud objeveny. Etnickou pestrost podtrhují pomalované tváře místních, barevné oděvy a šperky z přírodních materiálů i všudypřítomnost hudby.

Bora Bora: Francouzská Polynésie

Okouzlující „Perla Pacifiku“ je vzdálená asi 280 kilometrů od Tahiti – největšího ostrova této skupiny. Poloatol Bora Bora se rozkládá uvnitř korálového útesu, což je skvělá zpráva pro milovníky potápění a šnorchlování. Pobřeží Bora Bora lemují kokosové palmy, v jejichž stínu rostou ibišky. Turisté se tady vydávají na horu Mt. Pahia, odkud se jim naskytne panoramatický výhled na skvrnité tyrkysové laguny a ostrůvky s bělostným pískem. Milovníci adrenalinových zážitků jistě ocení možnost kitesurfingu a parasailingu nebo plavání se zdejšími želvami.

Upolu: Samoa

Jeden z méně známých, přesto však kouzelných ostrůvků je i Upolu. Ostrov najdete v jižním Pacifiku v souostroví Samoa. Zajímavý je hned z několika důvodů. Žije tady údajně ten vůbec nejmenší pavouk na světě (arachnofobici jistě jásají) a najdete zde i nejkrásnější přírodní bazén na planetě. Je jím jezírko To Sua, které s oceánem spojuje podmořský tunel neustále měnící výšku hladiny. Jakmile jezírko spatříte, začnete lapat nejen po dechu, ale zejména po spoušti fotoaparátu. To Sua totiž patří mezi nejfotografovanější a nejmagičtější místa na naší planetě.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv