Vítězové v anketě Pojišťovna roku 2010 jsou známi.

Vítězové v anketě Pojišťovna roku 2010 jsou známi.

10. května 2011 byli již po jedenácté vyhlášeni vítězové v anketě Pojišťovna roku. V soutěži, nad kterou má záštitu viceguvernér České národní banky a která se koná již od roku 2000, rozhoduje o vítězích 100 členná porota složená z makléřů sdružených v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM).

Makléři z celé české republiky ocenili za rok 2010 nejlépe zcela jednoznačně pojišťovnu Kooperativa. Ta zvítězila v celkem čtyřech z pěti kategorií, které byly vyhlášeny. Kooperativa tak dosáhla prvenství v kategoriích: pojištění průmyslu a podnikatelů, pojištění vozidel, pojištění občanů a životní pojištění. Jediná kategorie, v níž dominoval jiný ústav, je tak kategorie specializovaného pojištění, kde již poněkolikáté vystoupala na příčku nejvyšší Evropská Cestovní Pojišťovna.

Soutěž Pojišťovna roku se jakožto nejstarší soutěž v oblasti pojišťovnictví těší velké prestiži. Její vítěze každoročně ohlašují organizátoři, tedy Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) společně s Českou asociací pojišťoven (ČAP). Tentokráte se tomu tak stalo na galavečeru v nové budově Národního muzea za účasti top manažerů pojišťoven, zástupců ministerstva financí, České národní banky, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem. Samozřejmě nechyběli ti hlavní, tj. téměř 250 makléřů z celé ČR.

„Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na přetrvávající hospodářskou krizi,“ zhodnotil 11. ročník ankety předseda AČPM Zdeněk Voharčík.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8
Sdílet na Facebooku

Archiv