Ušetřete s aplikací v mobilu! Tyhle appky za vás pohlídají ceny nafty i benzinu

Ušetřete s aplikací v mobilu! Tyhle appky za vás pohlídají ceny nafty i benzinu

Ceny pohonných hmot - tankování

Ceny benzinu v Česku stagnují, nafta dál mírně zlevňuje. Abyste nemuseli objíždět několik čerpacích stanic a měli informace o aktuálních cenách nafty a benzinu neustále po ruce, stačí si stáhnout některou z následujících aplikací pro chytré telefony. Ty za vás ceny ohlídají a navíc prozradí, kde natankujete nejlevněji.

porovnání povinného ručení

Aplikace Mapy se nedávno naučila ceny pohonných hmot

Mapy.cz pravděpodobně znáte. Spousta z nás jim dokonce udělala místo ve svém mobilu. Zatímco k původním funkcím aplikace patřilo plánování tras, zobrazování turistických i cyklistických podkladů nebo oblíbený off-line režim, nedávno se „appka“ naučila i ceny pohonných hmot. Stačí zadat do vyhledávacího pole „čerpací stanice“ a Mapy.cz vám vyhledají seznam nejbližších stanic, ve kterém můžete rovnou porovnat ceny benzínu a nafty. 

Procházet si čerpací stanice samozřejmě můžete jednoduše přímo na mapě. Seznam navíc denně aktualizuje ceny více než 1500 čerpacích stanic v Česku a necelých 500 na Slovensku. U 400 stanic kromě cen ukáže i další podrobnosti (např. otevírací dobu a služby čerpací stanice). 

Jedinou nevýhodou aplikace jsou mnohdy neúplné informace o cenách pohonných hmot v hlavním městě nebo skutečnost, že mapy.cz zobrazují pouze ceny standardního benzínu a nafty. Prémiová paliva aplikace neukazuje, což ale umí následující aplikace.  

  • Mohlo by vás zajímat: Aplikace mapy.cz je dostupná pro operační systémy  iOS, Android také pro Windows Phone. 

Pumpdroid/iPumpuj: Ušetřete na nákupu pohonných hmot s chytrou appkou

Další aplikací, která je u řidičů oblíbenou stálicí, je i Pumpdroid/iPumpuj, jejíž největší předností je spojení s komunitou uživatelů, kterou si za dobu své existence vytvořila. Aplikaci si mohou stáhnout majitelé chytrých mobilních telefonů s operačním systémem Android (Pumpdroid) a iOS (iPumpuj). Další výhodou aplikace je její úžasná přehlednost a uživatelská přívětivost. Po spuštění vás přivítá jednoduchá obrazovka, která slouží jako rozcestník k dalším funkcím a nastavení.

Je zde šest ikon, logo aplikace a průměrná cena Naturalu 95, nafty a LPG k datu poslední aktualizace cen prostřednictvím aplikace. I tahle appka má ale i přes své nepřekonatelné výhody několik vad na kráse. Opět jde o neaktualizované nebo nepřesné informace. 

Pokud ale přijedete k čerpací stanici a zjistíte, že ceny uvedené v aplikaci nesedí, není nic lehčího, než novou cenu nahlásit a odeslat ji přímo do aplikace pro další zákazníky. Jednotlivé funkce aplikace zahrnují i možnost přidat vybranou čerpací stanici do „oblíbených“ a mít tak její ceny neustále na očích.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Sdílet na Facebooku

Archiv